דרישה: "לשלול תושבות מייסד ה- BDS"

במכתב שנשלח לשרים דרעי וארדן, מציינת ח"כ שטרית, כי "מייסד תנועת החרם עומר ברגותי הינו יליד קטאר שגדל במצרים אך הפך לתושב ישראל על ידי נישואים לאזרחית ישראלית"

תנועת הBDS
תנועת הBDS
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ח"כ קטי שיטרית מהליכוד דורשת מרשויות החוק בישראל לפעול לאלתר לשלילת אזרחותו הישראלית של מייסד תנועת החרם נגד ישראל BDS עומר ברגותי.

במכתב ששיגרה לשר הפנים אריה דרעי ולשר ליבטחון פנים גלעד ארדן מציינת ח"כ שטרית, כי "עומר ברגותי עסוק בדבר אחד, לפעול על מנת להחריב את מדינת ישראל מבפנים. בשנת 2005 ייסד את תנועת החרם העולמית BDS ומאז משמש יו"ר הארגון".

לדבריה, "תנועת החרם העולמית גורמת נזק רב למדינת ישראל לכלכלת ישראל ולאזרחי ישראל. תנועת החרם מהווה איום על כלכלת ישראל וצבא ההגנה לישראל. התנועה גורמת לפגיעה בדו קיום ואינה מביאה לשלום. ההיפך הגמור, היא גורמת לשנאה, אפלייה ואנטישמיות בכל העולם".

במכתבה מזכירה שטרית כי הייתה זו ארה"ב שכבר הודיעה רק לפני שבועות אחדים, כי תאסור על ברגותי להיכנס לשטחה כשזו אף ביטלה לו את הויזה בטענה שמעשיו פוגעים במדינת ישראל.

יצוין, כי עומר ברגותי הינו יליד קטאר שגדל במצרים אך הפך לתושב ישראל על ידי נישואים לאזרחית ישראלית.

במכתב ששגרה לשרים כתבה שטרית,

"מכובדי, לא ייתכן שארה"ב תמנע ממנו כניסה בשל פגיעה במדינת ישראל ומדינת ישראל תממן אותו ותיתן לו אשרת תושב. כבר בחודש מרץ 2018 עבר בשעה טובה החוק שנותן לך את הסמכות לשלול תושבות ממי שפוגע במדינה ומפר אמונים למדינת ישראל. אין כל ספק שאין אדם ראוי ממר ברגותי לשלילת תושבות".

"לסיכום, אודה לך על קבלת החלטה על שלילת תושבות לאיש זה ובכך נוכיח למארגני החרם שמי שיפגע בנו ייענש קשות. לא ייתכן שמדינת ישראל במקום להלחם בתנועת החרם תאכיל את היד שנושכת אותה. שלילת התושבות וגירושו של עומר ברגותי פעיל השנאה ממדינת ישראל תגרום להחלשת כוחו ובעיקר תגרום למדינת ישראל לעבור סוף סוף מהגנה להתקפה".

תגובה אחת
  1. צודקת..

השארת תגובה