קמפיינר 'כחול לבן' נגד לפיד

האסטרטג רונן צור שליווה את קמפיין הבחירות של 'כחול לבן' מבקר את דבריו של לפיד נגד האוכלוסיה החרדית, "בסוף זה פוגע בגנץ, באשכנזי ויעלון"

יאיר לפיד
יאיר לפיד
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

היועץ האסטרטגי רונן צור, שעבד בבחירות האחרונות עם מפלגת 'כחול לבן' וזכור כמי שהיה צמוד לבני גנץ לאורך הקמפיין, טוען כי אם מפלגת 'כחול לבן' חפצה חיים פוליטיים והוביל את המדינה, הרי שעליה להתנתק מהקו הלוחמני והקיצוני שמוביל יאיר לפיד נגד האוכלוסיה החרדית. "אם יאיר לפיד לא ימתן אמירותיו נגד החרדים הרי שלפיד ימנע במו ידיו את היכולת של כחול לבן להרכיב ממשלה".

בראיון לגל"צ האשים רונן צור, כי "המסרים האנטי חרדיים שמוביל לפיד, הם גדר הפרדה פוליטית בין כחול לבן ליכולת שלה להקים ממשלה. אם לפיד לא ימתן את דבריו נגד הציבור החרדי, זו איוולת – אופוזיציה שמודיעה מראש שאין לה כוונה להקים ממשלה".

לדבריו, "הסיפור הוא לא רק הרוטציה אלא הקמפיין – הסיפור הוא האג'נדה שלמעשה מנדה את הציבור החרדי מלהיות חלק מהממשלה. דוחקים פה 16-17 מנדטים לימין באופן אוטומטי. למה עושים את זה? נשגב מבינתי". על המסרים של לפיד נגד החרדים אמר צור, ברמיזה לרוטציה: "העניין הזה יכה בהם במהלך הדרך יותר ויותר קשה.

"בסוף זה פוגע בגנץ, באשכנזי ויעלון שהם לא חסומים על ידי ראשי המפלגות החרדיות והציבור החרדי, והם למעשה מביאים על עצמם סוג של חסם שלא מאפשר להם לקחת את ההגה הובלה של המדינה בידיים, וזה דבר שאני לא מצליח להבין".

צור שליווה את המסרים והיה מבין בוני האסטרטגיה של מפלגת 'כחול לבן' שזכתה ל- 35 מנדטים, מחדד את הביקורת ומדגיש, כי "מהצד השני, האופוזיציה למעשה לא הייתה על המגרש – היא חסמה לעצמה את האפשרות להקים ממשלה עם החרדים ובעצם הפכה להיות קונוס פוליטי במו"מ. מבחינת האופוזיציה זו סוג של טעות טרגית, אם היא תחזור על עצמה יש סיכוי שנראה שחזור של האירועים ב-18 בספטמבר".

דוברו של יאיר לפיד הגיב לדבריו של צור, "כשאתה שכיר חרב לא מעניין אותך שתהיה כאן מדינת הלכה כל עוד הצ'ק מגיע בזמן. לקוחותיו צריכים לדעת ששוכרים אנשים כמוהו, אחרי שהכסף ייכנס הוא ימכור אתכם למרבה במחיר".

השארת תגובה