מרזל: פילבר, מעט ענווה אחרי הכשלון

איש 'עצמה יהודית' ברוך מרזל תוקף את מומו פילבר שטוען כי מרבית מצביעי 'הבית היהודי' העניקו את קולם בבחירות למפלגות ימין אחרות במחאה על החיבור עם בן גביר ובן ארי

שלמה פילבר | צילום: משרד התקשורת
שלמה פילבר | צילום: משרד התקשורת
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ברוך מרזל, מראשי עוצמה יהודית, מתח הבוקר ביקורת על שלמה פילבר לשעבר בגין טור שפרסם במגזין סופ"ש של מקור ראשון. פילבר עבד בבחירות לכנסת ה- 21 כיועץ תקשורת של נפתלי בנט, ונחשב לאחד הגורמים ש'דחפו' אותו להרפתקאת מפלגת 'הימין החדש'.

כאמור במוסף סופ"ש של העיתון, ניתח פילבר את תוצאות הבחירות ו'פירשן' את אופן חלוקת קולות מצביעי הימין. אופן ניתוח ההצבעה בקלפיות לפי תחשיב פילבר, הביא למסקנה כי רוב מצביעי 'יחד' העניקו את קולם למפלגת 'זהות' של משה פייגלין, בעוד מרבית מצביעי 'הבית היהודי' העניקו את קולם למפלגת הימין החדש.

אלא שברוך מרזל מראשי 'עצמה יהודית' בחר לעלות למתקפה נגד 'הפרשנות' החובבנית והמוטעית שכן לדבריו, "פילבר רק שכח להסביר איך למרות ניתוח זה רשימת איחוד מפלגות הימין קיבלה בסופו של יום חמישה מנדטים".

"הייתי מצפה מאחד כמו פילבר לקצת יותר ענווה וצניעות כאשר הוא מבקש לנתח דברים ולתרגם את זה לכוח פוליטי על סמך הניתוחים שלו. פילבר היה זה שהציע לבנט ושקד ללכת להרפתקה, שנקראת הימין החדש, הוא שכנע אותם שהם הולכים לקבל 14 מנדטים ואין שבוע שלא הגיע עם סקר חדש לחזק את התפיסה שלו. רק לאחר שהמצב התברר לאשורו ימים ספורים לפני הבחירות פילבר נזכר לנסות לכסות את עצמו אך את האמת אין להסתיר- פילבר היה שותף למהלך כושל", קבע מרזל.ו

מרזל התייחס לטענות הנשמעות ע"י גורמים סביבת הרב פרץ וסמוטריץ' כי הבלוק הטכני עם 'עצמה יהודית' לא הוכיח את עצמו שכן מצביעים רבים בחרו להעניק את קולם למפלגות ימין אחרות במחאה על החיבור עם בן גביר ובן ארי.

"עוצמה יהודית אינה צריכה אישור של אף אחד, כולם יודעים ומודים שבזכותנו איחוד מפלגות הימין הצליחו להיכנס לכנסת, אך למרות זאת וכחלק מתהליך של בקרה עצמית ורצון להשתפר יותר בבחירות הקרובות, לקחנו מומחים כדי שיעברו על התוצאות והוא גילה נתון מעניין, רוב מצביעי יחד בפעם הקודמת הצביעו לעוצמה יהודית שרצה במסגרת איחוד מפלגות הימין ועל פי הערכות שלו, עוצמה שבבחירות 2013 הביאה שישים ושישה אלף קולות ויחד עם יחד ב 2015 הביאה יותר ממאה עשרים וחמישה אלף קולות הביאה בפעם הנוכחית יותר משבעים אלף קולות וגם זה רק לאחר שד"ר בן ארי נפסל, ועו"ד בן גביר נדחק למקום השביעי, אם היה נציג של עוצמה במקום ראלי אני מניח שהיינו עוברים גם את המאה אלף מצביעים".

"אני מבין שהרצון של פילבר שמן הסתם פועל בשם אינטרס כלשהו, הוא להקטין את הכוח של עוצמה יהודית, אני שומע קולות כאלה גם בקרב גורמים נוספים במחנה, אבל אני מציע לאיש לא לנסות לפלג ולפגוע, וודאי לא לנסות את עוצמה יהודית. הרי בסופו של יום, ההיסטוריה מוכיחה שמי שפילג וחשב שהוא גיבור גדול מצא את עצמו בחוץ, ולכן צריך לשלב ידיים ולראות איך מציגים חיבור גדול בימין שיביא לנצחון גדול".אמר מרזל.

השארת תגובה