בג"צ קיבל את העתירה נגד הכנסת

החזיר את הדיון לכנסת: "בצעד יוצא דופן – הורה בג"ץ לוועדת הפנים של הכנסת לקיים דיון בפרשת הפנסיות הלא חוקיות לנבחרי ציבור"

אולם בית המשפט העליון (צילום בעריש פילמר)
אולם בית המשפט העליון (צילום בעריש פילמר)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בג"ץ החליט להיעתר לעתירה שהוגשה נגד ועדת הכנסת שהכשירה רטרואקטיבית את תשלום דמי הפנסיות לשורה של נבחרי ציבור ברשויות המקומיות בניגוד לנהלים.

יצוין, כי למרות שדבר התשלום באופן לא חוקי התגלה כבר בשנת 2005, המשיכו הרשויות ומשרד הפנים לשלם את הפנסיה התקציבית על חשבון תקציבי הרשויות ועל מנת להכשיר את התשלומים ולמנוע את הפסקת התשלום והשבת הכספים לידי הרשויות. אלא שוועדת הפנים החליטה בדיוניה, לאשר את המשך התשלום, למרות שהאישור ניתן בניגוד לחוק.

חברת הכנסת יעל גרמן, (כחול לבן) שהגישה את העתירה אמרה, כי ״הכשרת הפנסיות התקציביות בניגוד לחוק ועל חשבון הציבור ברשויות המקומיות היא עוד עוד הוכחה לכך שהממשלה והקואליציה בראשות נתניהו חושבים רק על המקורבים והפוליטיקאים ולא על הציבור. הממשלה בראשות נתניהו ממשיכה להנציח את העוול במקום לדאוג שהציבור יקבל בחזרה את כספו. שוב פעם צריך את הביקורת השיפוטית ואת בג"צ כדי להוות מגדלור עבור האוכלוסייה כולה להפסקת הגזל עבור המקורסים ובניגוד לחוק. אני מקווה שוועדת הפנים בכנסת הבאה תשכיל לראות את הציבור לנגד עיניו ולא את חברי הפוליטיקאים.״

השארת תגובה