חוזר ל'מרצ' ורוצה את הראשות

העיתונאי וחבר הכנסת לשעבר, ניצן הורוביץ, הודיע כי החליט להתמודד לראשות 'מרצ' * "לא בכל פעם מתרחשת ההזדמנות בפוליטיקה בה מקבלים 'מועד ב' ללמוד מטעויות ולבקש מחדש את אמון הציבור"

ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

חבר הכנסת לשעבר ניצן הורוביץ, שכיהן במשך שתי קדנציות כחבר כנסת מטעם מפלגת 'מרצ' הודיע על שובו למגרש הפוליטי ועל התמודדותו בבחירות המקדימות ב'מרצ'.

בהודעה שפרסם כתב הורביץ, “החלטתי לרוץ כי ישראל החופשית והדמוקרטית שלנו נמצאת בסכנה ואני אלחם למען החופש הזה. קיבלנו מועד ב' לתקן את מה שקרה בבחירות האחרונות ולעשות שמאל חזק, ואסור לנו להחמיץ את ההזדמנות הזו״.

הוא הוסיף, כי "אנחנו שמאל ואנחנו גאים בזה כי אנחנו רוצים להיות חופשיים בארץ הזו. הרי זה הדבר הכי ישראלי שיש: "להיות עם חופשי בארצנו״ – חופשי מכפייה דתית, חופשי מחזירות חברתית, חופשי מאפלייה, גזענות וכיבוש, חופשי משחיתות. זכינו בהזדמנות לשקם את השמאל. אם לא נתעשת ונתקן, ונחבר כוחות נוספים – לא תהיה הפעם הבאה. הצטרפו אלי ונעשה את השינוי יחד”.

בראיונות לתקשורת מנה הורביץ את הסיבות שהניעו אותו לחזור לפוליטיקה. "לא בכל פעם מתרחשת ההזדמנות בפוליטיקה בה מקבלים 'מועד ב' ללמוד מטעויות ולבקש מחדש את אמון הציבור".

לדבריו, "צריך מנהיגות חזקה בשמאל, כי אי-אפשר לסמוך על אף אחד אחר שיילחם באמת למען החופש שלנו כמו שמרצ ידעה להילחם – לא על ליברמן, לא על גנץ, ובטח לא על נתניהו שמוכר את הציבור החופשי למפלגות הדתיות בשביל קומבינת החסינות. זו מכירת חיסול: החרדים דורשים הפרדת נשים בהסכם הקואליציוני, סמוטריץ' והכהניסטים לא מסתפקים בסיפוח השטחים ורוצים להתנחל אצלנו בבית ולהפוך אותנו למדינת הלכה, ונתניהו הוא הגרוע מכולם כי הוא רוצה להפקיר את החינוך של הילדים שלנו בידי האנשים האלה. מרצ בראשותי תילחם עד חורמה, לא תוותר על פסיק, ותוביל את המאבק להגנת הדמוקרטיה".

בהודעה ששלח למתפקדי מרצ, כתב הורוביץ, כי "במרצ יש פרלמנטרים מעולים ופעילים מסורים בכל רחבי הארץ, וצריך שנהיה יותר: יותר יהודים ויותר ערבים והרבה יותר צעירים וחיילים וסטודנטים. המפלגה צריכה ויכולה לחזור לשיאים שלה, לצרף כוחות נוספים ולהיות הציר המרכזי של השמאל בישראל.״

השארת תגובה