שמחת קבלת התורה במעלה אדומים

מאות משתתפים בשיעורי תורה בחג שבועות מפי הגאב"ד רבי אברהם דויטש ברחבי העיר

הרב דויטש
הרב דויטש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

'הייתה לי השנה שמחת קבלת התורה מיוחדת יותר מכל שנה' במילים אלו מתאר גבאי בית כנסת במעלה אדומים את השמחה של המתפללים שזכו השנה לשיעורו של גאב"ד מעלה אדומים רבי אברהם דויטש, שנודע בשערים בשיעורים המיוחדים שהוא מעביר בבתי הכנסת הרבים ברחבי העיר מעלה אדומים.

השנה בשל הסמיכות של שבת לחג השבועות, ביקשו גבאים רבים מהגאב"ד שימסור שיעור במהלך השבת והחג בבית הכנסת שלהם. רבי אברהם דויטש  נענה לבקשתם ומסר שיעורי תורה בבתי כנסיות רבים ברחבי העיר שזכו גם הם  לשמוע את השיעורים הנפלאים.  במהלך השבת והחג מסר הרב  מספר דרשות בקהילות יוצאי מרוקו, בית הגדול אור התורה נוסח ירושלמי והמרכז התורני יצחקי ועוד. בשיעורים תובלו דברי הלכה ואגדה וחיזוק ביראת שמים. מאות רבות של משתתפים גדשו את בתי הכנסת בעת השיעורים והודו לגאב"ד מעלה אדומים על שטרח וכיתת את רגליו במהלך השבת והחג ברצף של שיעורי תורה.

השיעור המרכזי  של חג השבועות התקיים בלשכת בית הדין, הפעיל לאורך כל ימות השנה במענה לשאלות בהלכה ולדיני תורה של התושבים המבקשים להביא את הדין ודברים לפני בית הדין ולא חלילה לדון בערכאות. בשיעור המרכזי נטלו חלק תושבים רבים ובני הקהילה שבאו במיוחד לשמוע את השיעור שיוחד לקבלת התורה ולחשיבות וההשפעה שיש ליום מתן תורה.

בשנים האחרונות ניכרת  התעוררות רבה של ציבור המבקשים לשמוע את דבר ד' בעיר מעלה אדומים. החיזוק נשקף לזכותה של הקהילה בראשה עומד רבי אברהם דויטש המשפיעה על כל סביבותיה ומקרבת נפשות מישראל לאביהם שבשמים. יותר ויותר קהילות ובתי כנסת מבקשים מבני הקהילה שימסרו שיעורים בבתי הכנסת שלהם ברחבי העיר. כמו כן פונים הגבאים בבתי הכנסת בבקשה למסירת שיעורים על ידי הגאון שליט"א. בקהילתו של הרב מציינים כי חל גידול בפניות לבית ההוראה ובית הדין בראשות הגאב"ד שרבים מהפונים הינם המתחזקים ומתקרבים המקבלים על עצמם שמירת תורה ומצוות ומקפידים על קלה כבחמורה וכל דבר ועניין שואלים בבית ההוראה או בבית הדין.  'אור התורה במעלה אדומים עולה בשנים האחרונות. יש פה ממש מהפכה תורנית בעיר ואנחנו שמחים להרוות את הצימאון הגדול שיש פה לשיעורים ולדברי תורה' אמרו בקהילה.

השארת תגובה