ירדן זועמת: "אבו מאזן דוחה הצעות לפתרון המשבר"

אבו מאזן ונתניהו
אבו מאזן ונתניהו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בכירים בעמאן טוענים כי יו"ר הרשות טרפד מתווה לסיוע כלכלי נדיב מצד כמה מדינות. החשש בממלכה: קריסה כלכלית תעורר בגדה אלימות שתופנה גם אליה. כך מפרסם הבוקר לראשונה, הכתב לענייני ערבים של "ישראל היום"- דניאל סיריוטי

הירדנים זועמים על אבו מאזן וטוענים כי התנהלותו בעניין המשבר הכלכלי שבו נתונה הרשות הפלשתינית והאפשרות כי תגיע למצב של חדלות פירעון מאיימות על ביטחונה של הממלכה ויציבותה.

גורם ירדני בכיר אמר כי אבו מאזן דחה הצעה למתווה שגובש לפתרון המשבר הכלכלי ברשות, ואף אסר על בכירים פלשתינים להיפגש עם גורמים ישראליים בניסיון לפתור את המשבר הכלכלי שבו נתונה הרשות הפלשתינית ועשוי להביא לקריסתה.

רק לפני ימים אחדים הודה ראש הממשלה הפלשתיני, מוחמד א־שתאייה, כי הרשות הפלשתינית קרובה מתמיד לפשיטת רגל, בשל סירובה לקבל את כספי המסים שגובה עבורה ישראל ומהם היא מקזזת את תשלומי משכורות המחבלים ובני משפחותיהם, וכן חובותיה של הרשות לחברת החשמל ומקורות, הנאמדים במיליארדי שקלים.

כזכור, זה חמישה חודשים שהפלשתינים מסרבים לקבל את מאות מיליוני השקלים שישראל מעבירה לבנקים הפלשתיניים מדי חודש ולאחרונה אף הודיעו ברמאללה כי עובדי הציבור ברשות יקבלו רק מחצית משכרם החודשי בשל המצב הכלכלי הקשה שבו נתונה הרשות.

2 תגובות
  1. לעבדאללה עדיין לא ברור מי ומה הם המתרקראים "בלסטינאים"?

  2. ברור , שאבו שקרים שגר בווילה , מעדיף שעמו יישאר בור ועם הארץ , ככה הוא יכול להמשיך ללבות את השינאה לישראל

השארת תגובה