אייכלר נגד הרשתות החברתיות: "החיה הטורפת ביותר"

לאחר האירוע במהלכו אריאל רוניס שם קץ לחייו בעקבות ההסתה כנגדו בפייסבוק, נאם ח"כ אייכלר במליאת הכנסת כנגד התופעה ■ "אדם ששמו גלוי, יש לו גבולות. הוא לא יכול לעשות ככל העולה על רוחו. אבל כאשר הוא מסתתר תחת חסינות אנונימית, הוא מסוגל להפוך לחיה טורפת"

לאחר שבסוף השבוע מנהל מרשם האוכלוסין בתל-אביב, אריאל רוניס, איש שב"כ לשעבר, שם קץ לחייו כתוצאה מהסתה נגדו ברשתות התקשורת מגיב חבר הכנסת ישראל אייכלר בנאומו אמש מעל דוכן הכנסת. "האיש הפך לטרף בידי ציידי אדם ביער החייתי של התקשורת האנונימית", אמר אייכלר. "אדם אנונימי (לא מזוהה) יכול לפגוע בכל אדם או בקבוצה בלי לתת את הדין על התוצאה".

"פעם היתה תקשורת, עוינת, אכזרית ומרושעת. אבל על כל כתבה היה מי שיתן את הדין. שמו של הכותב התפרסם או לפחות שמו של עורך העתון. הם נשאו באחריות לכל מילה. העורך אחראי לכל תביעה, גם אם לא רצה בכך. החיה הטורפת ביותר היא החיה שמסתתרת מאחורי המארב".

לדבריו, "אדם ששמו גלוי, יש לו גבולות. הוא לא יכול לעשות ככל העולה על רוחו. אבל כאשר הוא מסתתר תחת חסינות אנונימית, הוא מסוגל להפוך לחיה טורפת. זה מה שקורה בתקשורת המודרנית. אנשים שנופלים למארב אנונימי בתקשורת, דעתם עלולה להיטרף מאכזריות המעלילים והמסיתים. כבר היו הרבה אנשים שדעתם נטרפה. פתאום הם הופכים מאנשים מכובדים למושמצים ומושפלים עד שדעתם משתבשת עליהם".

"אם זה קורה לאדם יחיד", סיים אייכלר. "מה יעשו ציבורים שלמים בעלי דת ואמונה, שמשמיצים אותם בתקשורת על לא עוול בכפם? המסיתים גורמים להמוני העם לחשוב שהחרדים אכן גונבים את כספם. היהדות ניצבת מול עלילות והתקפות נוראיות והסתות למעשי אלימות. קריאות קרב ממבקשי טרף עלומי שם, הופכים את האדם המסית והמוסת לחיה טורפת. צריכים לחשוב על חקיקה וענישה שתמנע את ההפקרות בציד האנשים".

תגובה אחת
  1. הצע"ח:
    להוציא את הרשתות החברתיות מחוץ לחוק…

השארת תגובה