עוזי דיין: "בבחירות אין חברים"

על השאלה האם ישנו באופק פיתרון להשבת הבנים הביתה, "במבצע הבא ברצועה, צריך לחזור עם 1,500 מחבלים של חמאס ואז יהיה אפשר לדבר. צריך קלפי מיקוח כדי להשיב את הבנים הביתה"

עוזי דיין. צילום: איקי מימון
עוזי דיין. צילום: איקי מימון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ח"כ עוזי דיין מהליכוד מברף על החלטת ראש הממשלה למנות את ח"כ אמיר אוחנה לשר המשפטים ואומר כי מדובר בצעד בכיוון הנכון.

על האפשרויות לאיחודים בימין הוא אומר, כי "כל המפלגות בגוש הימין כוללות אנשים מוכשרים ואני לא יוצא נגדן. בזמן בחירות אתה לא צריך רק להיבחר אלא גם לשלוט. הגיע הזמן לומר שאנחנו המפלגה הגדולה, שיצביעו לנו ואחר כך נשתף פעולה עם כל מפלגות הגוש. הגענו לבחירות, ניצחנו אותן אבל בסוף אנחנו לא מצליחים לשלוט כמו שצריך".

את פיטורי השרים בנט ושקד הוא מסביר בכך, כי "יש ראש ממשלה וזה דבר שביכולתו לעשות. החישובים כאן די מורכבים. מצד אחד הצלחנו בבחירות אבל מצד שני לא הצלחנו להרכיב קואליציה. פיטורי איילת שקד מאפשרים לראש הממשלה למנות מישהו מהליכוד. המינוי לשר המשפטים בתקופה הזאת של הבחירות מוסיף כוח למפלגה שלנו". כך בשיחה עם ערוץ 7.

דיין שולל את האפשרות כי רה"מ יקים לאחר הבחירות ממשלת אחדות עם מפלגת 'כחול לבן',"זו מפלגה של אקס רמטכ"לים וכבודם במקומם מונח. אנחנו המפלגה של העם. "בבחירות אין חברים, הולכים בשביל לנצח. זה דבר טוב שגם מפלגת רמטכ"לים תדע. בחירות זה לא רק כדי להשתתף אלא כדי לנצח. אחרי שאתה מנצח אפשר להכתיב תנאים".

לשאלה האם קיים פיתרון אמיתי להשבת גופותיהם של חללי צה"ל הדר גולדין ואורון שאול כדי להביאם לקבר ישראל עונה דיין, "נוכל לעשות זאת רק במלחמה הבאה. משום שהסיסמה 'הומני תמורת הומני' צודקת אבל לא תעזור מול חמאס. הם לא יתנו דברים אלא בתמורה למחבלים עם דם על הידיים. בפעם הבאה שיהיה מבצע ברצועה, צריך לחזור עם 1,500 מחבלים של חמאס ואז יהיה אפשר לדבר. צריך קלפי מיקוח כדי להשיב את הבנים הביתה".

השארת תגובה