נתניהו יפנה לבג"צ: לדחות השימוע

בקרב פרקליטי ראש הממשלה גוברת הערכה כי היועץ המשפטי לממשלה עו"ד אביחי מנדלבליט יסרב לבקשתם לדחות פעם נוספת את מועד השימוע בשל הבחירות ובכוונתם לעתור לבג"צ

נתניהו, צילום: קובי גדעון, לע"מ
נתניהו, צילום: קובי גדעון, לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי ככל הנראה לעצור לבג"צ בדרישה שזה יורה ליועמ"ש לממשלה להאריך פעם נוספת את מועד השימוע שנקבע לעוד ארבעה חודשים.

בימים האחרונים דווח, כי פרקליטי נתניהו פנו ליועמ"ש בדרישה לדחות פעם נוספת את מועד השימוע שכן פיזורה של הכנסת והבחירות שהתרגשו ובאו ללא התרעה מוקדמת, יקשו על ראש הממשלה להתכונן היטב לשימוע אצל היועמ"ש. יצוין כי לפי המסתמן השימוע של נתניהו אצל היועמ"ש יתקיים כשבועיים לאחר מועד הבחירות.

באופוזיציה כצפוי מיהרו לתקוף את רה"מ על הבקשה.

ח"כ אבי ניסנקורן, יו"ר סיעת "כחול לבן" בכנסת אמר, כי "‏נתניהו ממציא שיטה – מביא לבחירות ב5 מיליארד שקל על חשבון האזרחים, בשביל לדחות (שוב!) את השימוע שלו. זילזול מוחלט באזרחי ישראל ובמערכת המשפט". לדבריו, "עצירת הביזיון, בידיו של מנדלבליט."

ח"כ לפיד הגיב לפנייה שנעשתה ע"י פרקליטיו של נתניהו ואמר, כי "ביבי שוב מבקש דחיה בשימוע. אין גבול לעזות המצח".

לפיד פנה ליועמ"ש, "מנדלבליט, אתה לא יכול לתת לו שוב לבזות את ההליך המשפטי. אתה לא יכול לדחות את השימוע רק כי ביבי דחף (שוב!) לבחירות מיותרות. אם לא נוח לביבי להיות פוליטיקאי, שיילך לטפל בענייניו המשפטיים. זה רק יקל עלינו ועל הליכוד להקים ממשלת אחדות לאומית."

השארת תגובה