תולדות אהרן, ויז'ניץ וביאלא: המאצ'ינג ממשיך להזרים מיליונים

תופעת המאצ'ינג שרבים כבר הספידוה, ממשיכה להניב מיליוני שקלים לעולם התורה • והשבוע: התרמת ענק לבניין המרכזי, הסכום שיחולק בין קהילות קטנות והכפלה משולשת

אוהל אדמו"רי ויז'ניץ, צילום: דוד קשת
אוהל אדמו"רי ויז'ניץ, צילום: דוד קשת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תופעת המאצ'ינג שרבים כבר הספידוה, ממשיכה להניב מיליוני שקלים לעולם התורה • והשבוע: התרמת ענק לבניין המרכזי, הסכום שיחולק בין קהילות קטנות והכפלה משולשת

בעוד שרבים מיהרו להספיד את תופעת המאצ'ינג ולשער כי היא הגיעה למיצויה, מהמציאות בשטח עולה תמונה הפוכה, כאשר בכל שבוע מתקיימות לפחות שתי מערכות גיוס כספים באמצעות המאצ'ינג בקהילות שונות.

כך למשל בשבוע זה, מתקיימות 3 מערכות שונות. בחסידות תולדות אהרן הצהירו על יעד מוגדר של 12 מיליון ₪ לטובת המוסדות. כ"ק האדמו"ר הצהיר כי הכספים הללו לא מיועדים לכסות את חובותיו, אלא זוהי חבות של כלל החסידים.

גם בחסידות ויז'ניץ מגייסים בימים אלו כספים באמצעות מערכת המאצ'ינג, סך של 70 מיליון ₪, לטובת השלמת בית המדרש המרכזי החדש של החסידות בשיכון וויז'ניץ בב"ב.

המאצ'ינג בויז'ניץ מגיע לאחר שבשנה שעברה גויסו כבר מיליוני שקלים נוספים לטובת החזקת המוסדות. הרבי קרא לכלל החסידים להיחלץ ולקחת על עצמם התחייבויות ולגייס את קרוביהם כדי לעמוד ביעד.

בחסידות ביאלא קבעו יעד נמוך יותר של כחמישה מיליון ₪. סכומים אלו מיועדים עבור הקהילות המקומיות של החסידות, כאשר כל קהילה תקבל 90% מהסכום שגייסה, ורק סכום של 10% מכלל הכספים המגויסים יועבר למוסדות המרכזיים של החסידות בירושלים.

גם בטשערנוביל מתקיים גיוס כספים עם יעד של 4 מיליון ₪, ובארגון למען אחי (יד-אליעזר) מתקיים גיוס כספים של 18 מיליון ₪ באמצעות הכפלה משולשת.

בשבוע שעבר קיימה חסידות צאנז גיוס המונים באמצעות המאצ'ינג בהיקף של 8 מיליון ₪. חסידות פינסק קרלין גייסה אף היא באמצעות המאצ'ינג סכום מרשים של 4.7 מיליון ₪.

לאחרונה גויסו כ-45 מיליון ₪ על ידי רשת הכוללים עטרת שלמה של הרב אליעזר סורוצקין, וכ-70 מיליון ₪ גויסו ע"י חסידות גור עבור כלל המוסדות של החסידות, מתוך יעד מצופה של 100 מיליון שקלים.

השארת תגובה