20 מיליון ש"ח להקמת תלמוד תורה

ועדת הכספים בעיריית ירושלים אישרה תקציב של 20 מיליון ₪ להקמת מבנה לת"ת של מוסדות 'כאייל תערוג' בהר חומה • "מַה טֹּבוּ אֹהָלֶיךָ"

מסיבת סידור בתלמוד תורה החדש בירושלים, צילום יעקב כהן (5)
מסיבת סידור בתלמוד תורה החדש בירושלים, צילום יעקב כהן (5)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עיריית ירושלים אישרה בימים האחרונים תקציב בסכום של 20 מיליון שקלים, לבניית תלמוד חדש ומפואר בשכונת הר חומה בעיר, הפועל כחלק ממוסדות 'כאייל תערוג' שבראשות הרה"ג רבי אייל עמרמי, ונמצא תחת רשת 'בני יוסף'.

בשנים האחרונות פעל התלמוד תורה במבנה זמני וארעי שלא הספיק להכיל את מספר התלמידים הרב שביקשו להתקבל לתלמוד תורה אשר שמו יצא לתפארה כאחד מתלמודי התורה המובילים בקרב ציבור בני התורה הספרדים בעיר.

בחודשים האחרונים פעלו נציג ש"ס במועצת העיר, להשיג תקציב עבור מבנה של קבע לתלמוד תורה, ובימים האחרונים, לאחר מאמצים מרובים ובתמיכתו של ראש העיר משה ליאון, אישרה מועצת העיר תקציב בסכום של 20 מיליון שקלים עבור הקמת התלמוד תורה.

נשיא המוסדות הרה"ג רבי אייל עמרמי הודה לנציגים על המאמץ שהשקיעו בהשגת התקציב, למען יוכלו תינוקות של בית רבן להגות בתורה בהרחבת הדעת: "שמחים אנו שבעיריית ירושלים יש לנו שלוחי ציבור אמתיים, שבאו לסייר במוסדות ולראות מקרוב את המצוקה הקשה בתחום הבינוי והשכילו לתרגם את מחשבותיהם למעשים ולהשיג את התקציב עבור התלמוד התורה".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק חינוך חרדי אברהם בצלאל אמר: "אין שמחה גדולה מבניית בית לתורה ותפילה של תינוקות של בית רבן. אני מאחל לרב אייל עמרמי שיגביר עוד ועוד חיילים לתורה ונזכה לסייע לו בבניין של עוד מוסדות תורה וחסד בירושלים".

השארת תגובה