שמולי: "גבאי כבר הבהיר בפנינו שלא יתמודד"

"במוקדם או במאוחר אני מתכוון להיות יו"ר מפלגת העבודה. כעת צריך לבחון אם התנאים בשלים לא רק לניצחון אלא גם למהלכים גדולים יותר – אני מקווה שבימים הקרובים תיפול ההחלטה"

אבי גבאי/ צילום: דוברות הכנסת
אבי גבאי/ צילום: דוברות הכנסת
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

חבר הכנסת איציק שמולי ממפלגת העבודה משוכנע, כי במוקדם או במאוחר יעמוד בראש המפלגה שהקימה את המדינה. "מקווה לקבל החלטה בענין כבר בימים הקרובים".

בראיון ל- 103 FM התייחס שמולי לוויכוח בין חברי המפלגה אם יש מקום להתמזג עם מפלגות אחרות בגוש לקראת הבחירות הקרובות, או שמא די בחיבור כבלוק טכני, "אנחנו מודעים לכך שיש חוסר בהירות מסוים גם בסיכויים לייצר חיבורים בגוש כולו, וגם באשר לגורמים בתוך המפלגה – לא משנה מי יהיה היו"ר, הוא יידרש להעמיד את המפלגה על הרגליים ולנסות לבצע מהליכים שישפרו את הסיכויים של הגוש כולו לנצח בבחירות. אלו השאלות שאני מברר בימים אלו".

לדבריו, "גם אם נלך לחיבור, מפלגת העבודה צריכה להישאר ולא להיטמע באף אחת מהמפלגות. כל חיבור שיכול בצורה אמפירית להגדיל את הגוש – זה דבר שצריך לשקול ברצינות".

באשר לספקולציות שנפוצו בימים האחרונים סביב חזרתו של אהוד ברק למגרש הפוליטי אומר שמולי, כי הוא אינו שולל אף אדם שמעוניין לתרום למפלגה. "מי שבא ברוך הבא. אני בעד שהפריימריז בקרב כלל המתפקדים ויהיו כמה שיותר פתוחים ועם כמה שיותר מועמדים חזקים וראויים. זה דבר שיפרה את המפלגה. אנחנו נקלענו למצב הכי חמור בתולדות המפלגה והצעד הראשון בדרך להיחלצות הוא החלפת היושב ראש".

שמולי נשאל לדעתו על מהלכיו האחרונים של היו"ר אבי גבאי ואמר, כי "אחרי השבוע האחרון אני לא מרגיש צורך להמשיך ולזרוק בוץ. גבאי קבע בעצמו את הפריימריז ואמר לנו יותר מפעם אחת שאין לו כוונה להתמודד. מי שקובע האם עלינו להמשיך בהנהגה ובחיים הפוליטיים זה הציבור".

"במוקדם או במאוחר אני מתכוון להיות יו"ר מפלגת העבודה. כעת צריך לבחון אם התנאים בשלים לא רק לניצחון אלא גם למהלכים גדולים יותר. מפאת חוסר הזמן אני עדיין לא יכול לומר שאני מתכוון להתמודד. אני מקווה שבימים הקרובים תיפול ההחלטה".

השארת תגובה