גפני לנפגעי השרפות: "המדינה משותקת בגלל אדם אחד שהחליט בחירות"

ועדת הכספים הזמנית דנה הבוקר במצב במיוחד אליו נקלעו תושבי מבוא מודיעין וקיבוץ הראל ועל היקף הפיצויים שיוענקו להם

השריפה במבוא מודיעים, צילום אוריאל צייטלין (13)
השריפה במבוא מודיעים, צילום אוריאל צייטלין (13)
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ועדת הכספים הזמנית בראשות ח"כ משה גפני קיימה הבוקר דיון מיוחד על היקף הפיצויים והשיקום לנפגעי ולנזקי השריפות במבוא מודיעין וקיבוץ הראל.

יו"ר הוועדה הזמנית, ח"כ משה גפני פתח את הדיון בהתייחסו למצב הפוליטי שנוצר ואשר מגביל את הממשלה בכל הקשור להקצאת תקציבים וכיוצ"ב.
"אנו דנים בישובים שנשרפו ואין להם פתרון. המדינה משותקת לחלוטין בבעיות כ"כ קשות, זה אחד מהם. סברתי שמדינה מתוקנת אינה יכולה להשאיר את מבוא מודיעים ואת קיבוץ הראל, שאנשים נותרו שם ללא כלום, ללא מענה. אני מבקש לדעת מה יעשו עבור התושבים שביתם נשרף."

"מישהו החליט שהולכים עד פעם לבחירות, אז אתם סובלים מזה", אמר ח"כ גפני לתושבי שבתיהם נשרפו והשתתפו בדיון, כשהוא מבקש לנמק את הסיבות שהביאו לקיום הדיון המיוחד.

סמנכ"ל משרד רה"מ דן להב שהשתתף בדיון גילה, כי "לפני יומיים התקיים דיון בנושא אצל מנכ"ל משרד רה"מ. אנחנו עובדים בקצב מהיר כדי לקבל החלטה על מענה לסוגיה. נשלים את זה בימים הקרובים, ותהייה מדיניות. אנחנו בודקים חלופות שונות. העברנו 4.5 מיליון כדי לסייע בשהייה של התושבים שלא נמצאים בביתם. נשלים את העבודה שלנו השבוע."

שמעון סוסן, ראש המועצה האזורית חבל מודיעין סיפר בדיון, כי "מהיום שהאסון פגש אותנו, החיים של התושבים הם לא חיים. הם לנים במרחק עשרות קילומטרים מהמועצה, ויש בעיה בכל תחומי החיים. התושבים חיים בחדר של פנימייה. זה סיר לחץ שצריך לסיים אותו כמה שיותר מהר. אני שמח שעושים עבודת מטה אבל אני מודאג. כל יום עולה רבע מיליון ₪. ישוב זמני שיקום בשטח הישוב צריך להיות דבר דחוף. להביא אותם קודם כל לישוב שלהם ואח"כ לדבר על פתרון הקבע."

יו"ר הוועדה ח"כ גפני סיכם את הדיון: "אנחנו מבקשים תשובות מידיות, בלי קשר לנוהל הכולל, אנחנו נראים לא טוב. לשמחתי יכולנו לכנס את הוועדה, אחרת היינו נשארים עם 4 וחצי מיליון ₪. לא נרפה עד שיהיה פתרון לאנשים האלה. במקביל – נצטרך לקבוע חוק אחיד שמכסה את כל הבעיות, כל אסון בהתאם לדרכו. אם לא נקבל תשובה בשבוע הבא, נכנס את הוועדה שוב. אני רוצה תשובות חיוביות, אחרת אנחנו נראים גרוע כמדינה".

השארת תגובה