"האומץ לנצח": ח"כ עופר שלח זכה בפרס לחקר ביטחון ישראל

פרס צ'צ׳יק לחקר ביטחון ישראל תשע"ט הוענק בפעם השנייה לח״כ עפר שלח, על ספרו "האומץ לנצח" * שלח הוכרז כזוכה בפרס במהלך כנס של "המכון למחקרי ביטחון לאומי"

%d7%a2%d7%95%d7%a4%d7%a8-%d7%a9%d7%9c%d7%97-1
%d7%a2%d7%95%d7%a4%d7%a8-%d7%a9%d7%9c%d7%97-1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במהלך ערב עיון שנערך אמש ב-INSS (המכון למחקרי ביטחון לאומי) הוכרז ח״כ עפר שלח כזוכה ב"פרס צ׳צ׳יק" על ספרו ״האומץ לנצח״, אשר יצא לאור בשנת 2015 ועוסק בשינויים הנדרשים בתפיסת הביטחון של ישראל.

ספרו של ח"כ שלח מקיף באופן יסודי את תפיסת הביטחון של ישראל, החל בהגדרת המטרות של הצבא ועד לפיקוח הקבינט, מהרפורמות החיוניות בגיוס המילואים ועד לשינוי דרמטי של חלוקת תקציב הביטחון.

ח״כ עפר שלח שהביע התרגשות רבה מזכייתו בפרס אמר בסיום הטקס, כי ״מאז שפורסם ׳האומץ לנצח׳ הפכו הדברים הכתובים בו חיוניים ודחופים עוד יותר. בעידן שבו נדרשות הכרעות קריטיות על דרכה של ישראל ותפקידו ומבנהו של צה״ל, הדרג המדיני הוא נכה וחלש והדיאלוג בינו לצבא עלוב. אני גאה על הזכייה בפרס ומודה למכון למחקרי ביטחון לאומי, אבל לא פחות מזה חרד מן המצב הקיים״.

יצוין, כי "פרס צ׳צ׳יק" ע"ש סא"ל מאיר ורחל צ'צ'יק ז"ל למחקרים בביטחון ישראל, מוענק מידי שנה על עבודות מחקר וספרים העוסקים בבעיות הביטחון הלאומי של ישראל.

יצוין עוד, כי זו הפעם השנייה שח"כ עפר שלח זוכה בפרס צ׳צ׳יק (הוא זכה בעבר יחד עם רביב דרוקר על ספרם המשותף – ״בומרנג״)

השארת תגובה