בפעם השלישית: הפלסטינים סירוב לכסף מישראל

הרשות מסרבת לקבל לידיה את כספי הסיוע שאוספת עבורה ישראל לאחר שמקוזזים מהם כספי התמיכה במשפחות המחבלים

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (4)
ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (4)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בימים האחרונים העבירה ישראל בפעם השלישית בחודשים האחרונים את כספי הסיוע לרשות הפלסטינית אלא שזו סירבה לקבלם והכספים הוחזרו לישראל.

מדובר בכספי המיסים אותם גובה ישראל עבור הרשות הפלסטינית אלא שמאז שזו החלה לקזז מהסכום הכולל את הכספים אותם נוהגת הרשות להעביר למשפחות מחבלים, מסרבת הרשות בהפגנתיות לקבל את יתרת הסכום. ברשות יודעים כי לישראל אינטרס עליון על מנת שכספים אלו יועברו ליעדם וזאת בשל מצבה הקשה של הרשות העומדת על סף קריסה כלכלית.

כזכור, לפני חודשים אחדים העבירה כנסת ישראל את החוק לקיזוז תשלומי הרשות הפלסטינית המממנת מכספים אלו משפחות טרוריסטים. הפעם היו אלו 40 מיליון שקלים אותם קיזזה ישראל מהסכום הכולל שעומד על סך 660 מיליון שקלים.

על פי הדיווח של הכתבת המדינית של כאן גילי כהן, הרי שבמערכת הביטחון הישראלית העריכו כי הרשות תיקרוס בתוך שלושה חודשים בשל סירובה לקבל את הכספים, שמחריפים יותר ויותר את מצבה הכלכלי. אך למרות הערכות אלו, הרשות עדיין מצליחה להתקיים, חרף קיצוצי משכורות של פקידיה. הסיבה לכך – הלוואות שניתנו לרשות הפלסטינית, ביניהם גם על ידי קטאר, וכן הפסקת תשלומי הרשות לידי רשות החשמל. כפי שפרסם היום גל ברגר בכאן רשת ב', החוב של הרשות רק תופח, ומגיע לכמעט שני מיליארד שקלים.

השארת תגובה