השוטרים התחרו על 'בר מצווה'

בר מצוה
בר מצוה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

הדילמה נסובה על רצונם של עשרות שוטרי המשל"ט להשתתף בבר המצווה השנתית שמשל"ט חוף עורך לילדי בית ספר לחנוך מיוחד 'אייל' בעכו כאשר מספר המקומות מצומצם.

אמש. זכו 12 מהשוטרים לקחת את ילדי שנתון בר המצווה מבית הספר בליווי משפחותיהם והצוות החינוכי ולהגיע לכותל המערבי. הילדים המיוחדים הניחו תפילין התעטפו בטלית אותה קיבלו במתנה מרבנות המשטרה ועלו לתורה ולאחר מכן טיילו עם השוטרים ברחבי בירת ישראל.
משל"ט חוף חולש על מיליוני שיחות מבצעיות שנערכות כל שנה בין האזרחים למשטרה והשוטרים הפועלים בו נידרשים ליכולות ריכוז ומאמץ גבוהים ביותר. הפעילות במשל"ט תובענית ויחידי סגולה זוכים לשרת במקום המלחיץ ביותר.

אולם למרות הלחץ הגדול מידי כמה זמן השוטרים הללו 'נלחמים' על מנת להגיע לפעילות עם הילדים המיוחדים בבית הספר. צוות המורים והשוטרים חווים ביחד את חגי ישראל חוגגים ימי הולדת וגולת הפעילות היא בר ובת המצווה הנערכת כל שנה.

למותר לציין כי יוזמת השוטרים הינה שלא על מנת לקבל פרס. בשיחה עם השוטרים הסתבר כי הפעילות ההתנדבותית הפכה ברבות השנים לשליחות קודש וילדי השוטרים מוותרים על כל עיסוק בבתי הספר שלהם ומגיעים עם האבות והאימהות לבית ספר אייל במטרה לסייע בפעילות.

אז מי יוצא נישכר יותר מהפעילות, התלמידים השוטרים או צוות בית הספר?

מסתבר כי 115 תלמידי בית הספר שבו מתחנכים ילדים מגיל 6 ועד גיל 21 מצפים בכל עת לבואם של השוטרים. אין מילים לשבח ולהלל על דאגת השוטרים על הדאגה היומיומית לכל הפרטים הכי קטנים שבית הספר מבקש ועל המון מסירות נפש, כך מספרת היועצת החינוכית של אייל. רק הידיעה שאנו מספרים לילדים כי השוטרים יגיעו לבית הספר משנה את כל מצב רוחם של התלמידים ומה שמפליא מספרת היועצת הוא שתלמידים חולים ששומעים על כך קמים ממיטת חוליים ומגיעים לפעילות.

ראוי לציין כי כל קורס במשטרת ישראל וכל תחנה עוסקת בפעילות חברתית הן בקרב ילדים מיוחדים, בקרב מוסדות חינוך ובקרב קשישים. הפעילות הזו היא אבן בוחן ליחסי המשטרה והקהילה ובכך 'המצברים שלנו נטענים' אומרים השוטרים המשתתפים בפעילות זו.

השארת תגובה