מקלב: היו סיכומים על דברים מרכזיים והיה מסמך מוסכם

ח"כ אורי מקלב, בראיון לכאן ב': היו סיכומים על דברים מרכזיים והיה מסמך מוסכם. על ליברמן: יהיה קשה לשבת איתו אבל אנחנו לא פוסלים אותו. בית המשפט העליון: לא סומך עליו אבל היום לא בודד במערכת שחושב כך

ח"כ אורי מקלב. צילום: הכנסת
ח"כ אורי מקלב. צילום: הכנסת
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ח"כ אורי מקלב, (יהדות התורה) בראיון שקיים היום לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב' מבהיר: הפרדה בין נשים לגברים, היו סיכומים על דברים מרכזיים והסיכום היה שתוך שבועיים לאחר הקמת הממשלה, לאחר הכרזת נתניהו שיש לו ממשלה, ימשיכו לדבר על שאר הסעיפים, אז ככה שהליכוד צודק וגם עקיבא וייס צודק שעמדנו לבקש את הסעיף הזה והסעיף הזה הוא סעיף שנהיה יותר נחוץ ויותר נחוץ. לא היה מסמך חתום, היה מסמך מוסכם.. על המסמך הזה הייתה הסכמה לא היה צריך לעבוד עליו, זה היה מסמך מקוצר עם מספר סעיפים בשונה מהסכם קואליציוני אחר שהוא אף פעם לא סודי הוא תמיד גלוי ואין הסכם קואליציוני שהוא חסוי.

"הדרישה הזו באה בעקבות שורה של דברים שורה של הוראות כמו שאמר עקיבא וייס לקחו את זה מאוד קיצוני פוגעני מאוד, לדוגמה, ספריות בירושלים ספריות שהן מאוד שימושיות, נצרכות ופזורות בשכונות החרדיות יש שעות קריאה לבנים נפרד ובנות נפרד, על זה הייתה הוראה לסגור את הספריות, או בריכות שחייה, אם נשים רוצות מבקשות לעשות ערב של ריקודים ושירה הן לא יכולות לעשות את זה כי זה אירוע בנפרד. זה דבר שלא יעשה על הדעת ואנחנו מבינים שהמחוקק לא התכוון לכך ואמרנו שאם יצטרכו.. (?) נצטרך חקיקה שתתקן את הדבר הזה
‪בעקרון אני לא אומר שאני לא יכול לשבת איתו (ליברמן) רק אני אמרתי מה יקרה כשאדם אומר ככה וזה ההכרזות שלו עוד מקרה כזה שהוא הפיל ממשלה.. בפרשנות זה יהיה קשה לשבת אתו מבחינתו ומבחינתנו אבל מבחינה מעשית אנחנו לא פוסלים אותו, אנחנו לא אמרנו על אף אחד שפוסלים חוץ ממקרים קיצוניים מאוד".

עוד הוסיף, כי "כל זמן שנתניהו נמצא אנחנו הולכים עם נתניהו, כל זמן שנתניהו יעשה מאמץ וירצה להקים ממשלה אנחנו הולכים אתו ולא מערימים עליו קשיים מעבר לעקרונות שלנו."

בהתייחסותו להתבטאות של סמוטריץ' על המשפט העברי: "שהפרשנות של המשפט העברי יהיה בידי השופטים שהיום שופטים בבתי המשפט אני מעדיף "לא מדבשך ולא מעוקצך" אל תסבירו לי ואל תפרשנו את המשפט העברי, עדיף שהמשפט העברי במקום שהשופטים והדינים שאני מכיר אותם וסומך עליהם מסבירים לפרשנים את המשפט העברי… אם הפרשנות של המשפט העברי הייתה ניתנת לאנשים שאני סומך ונותן דעתי עליהם אז היה סיפור אחר, אבל כשזה אחרים אני לא יודע מה זה המשפט העברי, אני כבר ראיתי פרשנות עקומה למשפט העברי שמבחינתי זה היה הרבה יותר גרוע משלא היית נוגע בו."

כמו"כ ציין, כי "אני לא סומך על ביהמ"ש העליון מפני שאנחנו ידועים מראש את האג'נדה המשפטית שלו אבל היום אני לא בודד במערכת. וכיום אנחנו עומדים מהצד ונהנים מהדרך שעושים את זה. אם הייתה קמה קואליציה ברור שהנושא הזה היה מקבל ביטוי."

השארת תגובה