מבשרת ציון: נחנך מרכז החושן

אחרי 40 שנה, בית של ממש! נחנך בניין בית דוד במבשרת ציון

חדר בבית החושן - צילום שלומי כהן
חדר בבית החושן - צילום שלומי כהן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מוסד בית דוד במבשרת ציון, נוסד לפני 40 שנה ע"י הרב יעקב לנדמן, אב לנערה בעלת צרכים מיוחדים ובעל חזון, שביקש לספק עבורה את כל השירותים המיוחדים להם היא זקוקה וקצת יותר, תחת קורת גג מתאימה ומונגשת במיוחד לצרכיה.

בית דוד, על שלוחותיו, מתוקצב ומפוקח על ידי מנהל המוגבלויות במשרד הרווחה מעניק דיור ורצף שירותים לנשים בעלות צרכים מיוחדים, ברמות תפקוד שונות. בעזרת מרכז תעסוקתי מגוון ומרכז יום משוכלל, מצליחים שם לשפר את איכות חייהן של הדיירות ומעניקים להן קשת רחבה של טיפולים: החל בטיפולים רפואיים ופסיכיאטרים דרך טיפולי ריפוי בעיסוק, חוגי ספורט, תרפיה באמצעות בעלי חיים, שילוב מוזיקה בטיפול ואפילו משתלה חברתית לעיסוק והשמת הדיירות, ומאידך, כל הפינוקים שהחיים מאפשרים, כן, גם מכון טיפוח ויופי מקצועי.

ברביעי האחרון נחנך קומפלקס המגורים הראשון – "מרכז החושן", מבנה חדש ומאובזר המותאם לכל צרכי הדיירות וכולל דירות מעוצבות ומונגשות, מערך מטפלות מקצועי ומסור ומרכז תעסוקתי רב תחומי המעניק את מגוון הטיפולים הנדרשים תחת קורת גג אחת, השומר על כבודן ונוחיותן המלאה של דיירות בית דוד.

מלבד הבניין החדש, מפעיל בית דוד 6 דירות נוספות ברחבי מבשרת ציון, בכל דירה מדריכה ואם בית המדריכות את הדיירות ומסייעת להם להתקיים בכבוד ובביטחון. טווח הגילאים של הדיירות נע בין גילאי העשרה ועד לגיל הזהב.

"חנוכת מרכז החושן'", אומר מנכ"ל, מר זאב ארץ, "הינה נדבך נוסף בהגשמת חזון 'בית דוד' להעניק 'חיים נורמטיביים בתוך קהילה מכילה' לדיירותיו. אנו מודים לתושבי מבשרת ציון המקבלים את הדיירות כחלק מהקהילה ביישוב והן משתתפות עם כלל התושבים באירועים
ופעילויות שונות בקהילה.

'בית דוד' היה הראשון שפרץ דרך בשילוב דיירות עם מוגבלות שכלית התפתחותית בקהילה. הוא פרץ את חומות 'מעון הפנימייה' ודיירותיו עברו להתגורר בבתים צמודי קרקע בתוך הקהילה.

המעבר שהחל עוד לפני שמשרד הרווחה הכיר בצורך לשילוב בקהילה היה כרוך בהשקעת משאבים עצומים וזכה להערכה רבה מאנשי המקצוע בתחום.

בטקס חנוכת מרכז החושן השתתפו ראש המועצה יורם שמעון, הרב בנימין פישר – יו"ר מגן לחולה, הנותן ייעוץ רפואי תמידי ומתמשך לדיירות, בכירי משרד הרווחה, קרן שלם, ביטוח לאומי ובנק פאגי, הנחה קובי אריאלי.

השארת תגובה