חילולי שבת בחוף הנפרד בהרצליה

בעקבות בעיות משפטיות עיריית בני ברק השנה לא קשורה להפעלת חוף הרצליה החוף צומצם ונעשים בו חילולי שבת בפרהסיה

עבודות בחוף הרצליה (1)
עבודות בחוף הרצליה (1)
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

עונת הרחצה התחילה כבר לפני חודשים, אך לציבור תושבי העיר עדיין לא היה ברור האם יופעל חוף הרצליה מטעם עיריית בני ברק או לא.

בעקבות פניית מערכת קו עיתונות דתית אל עיריית בני ברק הגיב דובר עיריית בני ברק מר ישראל כהן: "כי השנה עיריית ב״ב לא משתתפת במימון החוף הנפרד בהרצליה זאת מאחר ועיריית הרצליה נאלצה להיכנע לארגונים אנטי דתיים ובלחץ בית המשפט בונה מעבר להולכי הרגל בתוך החוף הנפרד ששימש את תושבי בני ברק וערים נוספות במשך שנים רבות.

עוד הדגיש כהן "ייתכן ועיריית הרצליה תמשיך להפעיל את החוף כחוף נפרד אולם את עיריית ב״ב בהוראת רבני העיר הדבר אינו מספק והם תרים אחרי מקום חילופי שיעמוד בגדרי הצניעות. בשל העובדה שאת רבני העיר לא מספקים גדרי הצניעות של החוף בהרצליה לאחר הקמת המעבר בתוככי שטח החוף".

יצוין כי בימים אלו תרים ראש עיריית ב״ב אברהם רובינשטיין ומנהל אגף תשתיות חנוך זיידמן לצד שליחי רבני העיר לתור אחר חוף נפרד מותאם באחת הערים האחרות על מנת שתושבי בני ברק יוכלו להנות מרחצה נפרדת על פי כל כללי ההלכה והצניעות. מתקיימים דיונים עם עיריות שונות וכן בדיקות כשרות על ידי העסקנים בתקווה למצוא במהירות המירבית פתרון חילופי שייתן מענה לתושבי בני ברק המבקשים לרחוץ בים על פי כל כללי ההלכה.

לכתב קול העיר נודע כי חוף הרצליה כי בעקבות עתירה משפטית של תושבים אנטי חרדיים ודתיים, שונה גודלו והוא הוקטן מאוד ובוצעו בו שינויים מהותיים שאינו מתאים לאכלס את כל תושבי העיר הרצליה יחד עם תושבי בני ברק, כמו כן נעשו בו חילולי שבת בפרהסיה על ידי קבלנים שעובדים עם עיריית הרצליה.

חבר מועצת עיירת הרצליה מסיעת גשר מר אלעד צדיקוב פרסם במוצאי שבת האחרונה הודעה בנושא, "במהלך השבת האחרונה ביצעה עיריית הרצליה עבודות בינוי ותשתית בחוף הים הנפרד. מעבר לציניות של הכשרת חוף המותאם לגדרי ההלכה, באמצעות חילול שבת המוני בפרהסיה הציבורית – קיימת כאן מגמה מסוכנת ומדרון חלקלק של זילות השבת ופגיעה בסטטוס קוו של מדינת ישראל. בשבת הקודמת עבד ספק עירייה במהלך השבת ברחבי העיר ופעל להחלפת שילוט עירוני. במהלך השבוע החולף אף הודיעה העירייה על עריכת פיקניק רחב היקף בקרוב, כולל הופעות אמן מוזיקליות ועוד פעולות המהוות חילול שבת המוני בפרהסיה הציבורית. לא ניתן להתחבא מאחורי קבלנים שפעלו על דעתם. אין דבר כזה. קבלן עירייה חייב לקבל מפרט הפעלה חוזי שברור שאיננו עובד בשבת. זה סטנדרט ברור, כלל ארצי- קוראים לזה סטטוס קוו. כשם שאין צורך להבהיר לעובד משרד עירייה חדש שלא עובדים בשבת. ברגע שמאן דהוא מותח גבולות ובודק את תגובות הציבור- אנחנו בתוך מדרון מסוכן מאוד של זילות השבת ועבירה על חוקי מדינת ישראל.

לצערי הרב אומר צדיקוב "האטמוספרה הציבורית המשתלחת ברגשות הציבור ובחוקי המדינה: בניית גשר יהודית בשבת ע"י עיריית ת"א, הפקת הכנות האיירוויזיון בשבת, השתלחות של ראשי העיר טבריה, רמ"ג, הוד השרון – מעניקים בעל כורחם אור ירוק לרשויות נוספות לחלל את השבת הציבורית של כלל אזרחי המדינה. אני מאמין שעיריית הרצליה תיקח אחריות , תתנצל ותוודא שאירוע מעין זה לא יישנה יותר במקומותינו".

השארת תגובה