נתניהו אישר בהסכמים הקואליציוניים: הפרדת גברים ונשים בציבור

לפני שהכנסת התפזרה, התקבלה דרישת החרדים – לבטל את איסור הפרדה בין נשים לגברים במקומות ציבוריים. ליברמן בתגובה: נכנע לחרדים

מאחורי המחיצה. רה"מ נתניהו בשמחת השבע ברכות לנכדת השר ליצמן. צילום: שלומי כהן
מאחורי המחיצה. רה"מ נתניהו בשמחת השבע ברכות לנכדת השר ליצמן. צילום: שלומי כהן
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בחדשות כאן 11 דווח אמש כי הליכוד אישר את דרישות החרדים בהסכמים הקואליציוניים לבטל את איסור ההפרדה בין נשים לגברים במקומות ציבוריים. הליכוד בתגובה: "לא היה שום סיכום כזה".

יהדות התורה העלתה במשא ומתן עם הליכוד דרישה, שהוכנסה אחר כך להסכמים הקואליציוניים, לפיה יבוטל איסור ההפרדה בין גברים לנשים במקומות ציבוריים, על פי הדיווח, הליכוד הסכים לאותה הדרישה, שנוגעת בנקודה מאוד רגישה בציבור. כאמור בטיוטת ההסכמים הקואליציוניים נכתב: "בתוך 90 ימים, הממשלה תתקן את החוק, באופן שיהיה ניתן לאפשר מתן שירותים ציבוריים, לימודים, אירועים וכיו"ב באופן נפרד לגברים ולנשים, הפרדה זו, לא תהווה אפליה לפי החוק".

לאחרונה התבטאה בנושא חברת הכנסת החרדית עומר ינקלביץ' ממפלגת כחול לבן, בנאום הבכורה שלה במליאה, כשהעלתה את הדרישה ללימודים נפרדים במגזר החרדי: "ללא לימודים בהפרדה – לא תוכלנה הנשים החרדיות ללמוד ולהתקדם"

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, הגיב: כי "קיבלנו הוכחה נוספת לכך שהליכוד, בניצוחו של רה"מ נתניהו, נכנעה לכל דרישות החרדים במו"מ הקואליציוני. ביטול איסור ההפרדה בין נשים לגברים זהו צעד נוסף בדרך להפיכת מדינת ישראל למדינת הלכה. "ישראל ביתנו" לא תתן לכך יד ונלחם בכל הכוח כדי למנוע זאת."

מוקדם יותר הגיב ראש הממשלה בנימין נתניהו לסערה סביב דברי סמוטריץ', לפיו יפעל כדי שמדינת ישראל תחזור להתנהל לפי "דין תורה", כי "מדינת ישראל לא תהיה מדינת הלכה".

בנוסף הבהיר נתניהו כי סמוטריץ' יכול לשכוח מתיק המשפטים.

בליכוד טרחו לחדד, כי תיק המשפטים אינו מיועד לסמוטריץ'.

השארת תגובה