'נשות הכותל' בפרובוקציה נוספת: הכניסו ספר תורה לכותל בניגוד לחוק

'נשות הכותל' עוררו פרובוקציה נוספת, כשהכניסו הבוקר ר"ח אייר, ספר תורה לכותל בניגוד לתקנות

הכותל המערבי, צילום: פנחס שטרן
הכותל המערבי, צילום: פנחס שטרן
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

'נשות הכותל' עוררו פרובוקציה נוספת כשהכניסו הבוקר ספר תורה לכותל בניגוד לתקנות. בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל "אנו קוראים למשטרה ולאנשי הקרן למורשת הכותל להפסיק את הפרובוקציות של קומץ נשים שגם החודש צפצפו על החוק".

היום קיימו 'נשות הכותל', השייכות לזרם הרפורמי והקונסרבטיבי, פרובוקציה נוספת ברחבת הכותל המערבי. הן הכניסו ספר תורה לרחבת הנשים בניגוד לחוק, והפריעו למהלך התפילה.

'נשות הכותל' ניצבו בלב ציבור המתפללות, כשהן עוטות תפילין ונושאות 'טלית' מעל ספר התורה, שכאמור הוכנס בניגוד לחוק. בהמשך החלו 'נשות הכותל' להתפלל ולשיר בקול רם, דבר שהפריע למהלך התפילה המרכזית שהתקיימה לכבוד ראש חודש סיון ברוב עם.

נזכיר כי אך לפני יומיים, ביום ירושלים, נשא הראשון לציון הרב יצחק יוסף דברים בפני משתתפי ריקוד הדגלים בכותל, בנוגע לקדושת הכותל וסמכותה של הרבנות הראשית. "הרבנים הראשונים לציון לדורותיהם קבעו את הסמכות ההלכתית על הכותל המערבי לכל אורכו."

עוד הוסיף הרב יוסף כי "אחרי מלחמת ששת הימים היתה ישיבת ממשלה עם ראש הממשלה לוי אשכול, והיתה החלטה שכל ההנחיות בכותל המערבי לכל אורכו עפ"י החלטת הרבנות הראשית לישראל. גם הרבנים הראשיים ומועצת הרה"ר לדורותיה, כולם קבעו שכל הכותל המערבי לכל אורכו שייך לנו, מקום של שכינה וקדושה, ואין מקום לשום גורם זר".

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל, מסר "ההמונים שהגיעו היום לתפילה מצטרפים לקריאת הרבבות מיום ירושלים, רק לפני יומיים, שעמד בסימן קדושת הכותל לכל אורכו בסמכות הרבנות הראשית לדורותיה, ולדברים הברורים של הראשון לציון, הרב יוסף, מעל הבמה פה במקום, שהכותל קדוש לכל אורכו, ובסמכות הרבנות הראשית לישראל בלבד, כך קובעת התורה וכך גם קובע החוק להבדיל".

זיני קרא לגורמים האחראיים לאכוף את החוק "אנו קוראים למשטרה ולאנשי הקרן למורשת הכותל להתחיל ולפעול לפי סמכותם, להפסיק את הפרובוקציות של המיעוט הקיצוני הזה, שגם החודש צפצפו על החוק כשהכניסו ספר תורה וביזו את קדושת המקום, לאכוף את התקנות, כפי שקבעה אותם הרבנות הראשית, ולא לתת פריבילגיות לקומץ קטן ופורע חוק שמבזה את המקום."

עוד הוסיף "אנחנו קוראים מפה גם לכל נבחרי הציבור, למתמודדים השונים, לרב פרץ ולסמוטריץ שהכריזו פה מעל הבמה רק לפני יומיים על נאמנותם לשמירת הכותל, וגם לאחרים, לשים במרכז סדר היום של הבחירות את חשיבות השמירה על הכותל, לכל אורכו.

הדרך לשמירה על צביונה היהודי של המדינה עובר בכותל. לב לא מחלקים".

השארת תגובה