10 מיליון דולרים למוצאי גופתו של החייל מג׳די חלבי

בית המשפט העליון הכריע: המדינה תשלם למוצאי גופתו של החייל מג׳די חלבי 10 מיליון דולרים, זאת לאחר שהמדינה קבעה שלא יקבלו את הסכום כיוון שלא חיפשו את הגופה אלא מצאו אותה במקרה, עמדה שקיבלה תמיכה גם בבית המשפט המחוזי בחיפה

מג'די חלבי
מג'די חלבי
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בית המשפט העליון קיבל היום את ערעורם של מוצאי גופתו של חייל צה״ל מג׳די חלבי, בן העדה הדרוזית שהוגדר כנעדר במשך למעלה מ-7 שנים, וקבע כי הם זכאים לקבל מהמדינה את הפרס הכספי בסך 10 מיליון דולרים, שהובטח למי שימסור מידע על חלבי. זאת, לאחר שהמדינה קבעה שלא יקבלו את הסכום כיוון שלא חיפשו את הגופה אלא מצאו אותה במקרה, עמדה שקיבלה תמיכה גם בבית המשפט המחוזי בחיפה.

לפני שהוגדר כנעדר, נראה חלבי לאחרונה ב-24 במאי 2005 ביישוב מגוריו דלית אל-כרמל. שבע שנים לאחר מכן, באוקטובר 2012, הותר לפרסום כי גופתו נמצאה במקום הסמוך ליישוב מגוריו מספר שבועות לפני הפרסום על ידי עובדים שעסקו בגיזום עבור קק״ל.

בשנת מציאת הגופה, הגישו מוצאי הגופה, שני אחים מדלית אל-כרמל, תביעה כספית על סך 39,100,000 שקלים נגד הממשלה, משרד הביטחון ועמותת לחופש נולד, שנמצאת בתהליכי פירוק.

האחים טענו כי הם זכאים לכספים שכן העמותה פרסמה הבטחה לפרס כספי בסך 10 מיליון דולרים תמורת מידע אמין שיוביל למציאת נעדרי צה״ל.

השארת תגובה