גנץ: ביבי רוצה להציל רק את עצמו

בני גנץ: מדובר בפארסה אחת גדולה. שערורייה. ביזיון. בדיחה לאומית רעה בעלות של 4 מיליארד שקל. אזרחי ישראל. אנחנו יוצאים לבחירות מסיבה אחת- כי ביבי רוצה להציל את עצמו. רק את עצמו.

בני גנץ ונתניהו. צילום: חיים צח, לע"מ
בני גנץ ונתניהו. צילום: חיים צח, לע"מ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בפתח ישיבת הסיעה תקף הבוקר בני גנץ את נתניהו ואמר:

מדובר בפארסה אחת גדולה. שערורייה. ביזיון. בדיחה לאומית רעה בעלות של 4 מיליארד שקל. אזרחי ישראל. אנחנו יוצאים לבחירות מסיבה אחת- כי ביבי רוצה להציל את עצמו. רק את עצמו.

הרי נתניהו יכל להחזיר את מנדט הרכבת הממשלה לנשיא ואז אני הייתי מרכיב את הממשלה הבאה. מכך חשש נתניהו.

למה? מסיבה פשוטה אחת- הוא חייב לעמוד בראש. הוא חייב לחוקק את חוק ההתגברות והחסינות. הוא חייב לייצר לו מבצר משפטי. הישרדותו אומנתו. גם במחיר בחירות שיעלו לכם כ- 4-5 מיליארד ש"ח.

עכשיו זה ברור – יש 4 – 5 מיליארד סיבות לא להצביע לנתניהו.

להזכירכם, גם את הבחירות הקודמות הוא הקדים בגלל שיקולים משפטיים אישיים שלו. זו אגואיסטיות מוחלטת שמובילה לטירוף מערכות ארצי.

באתי לעצור את הטירוף הזה.

באתי להוביל בבחירות הקרובות את כחול לבן לניצחון. למה אני יודע שנצליח?

כי יש בהנהגת כחול לבן ובסיעת כחול לבן שותפות. חבריי ושותפיי- יאיר לפיד, בוגי יעלון וגבי אשכנזי מחויבים כולנו להצלחת כחול לבן ומחויבים לפני הכל למדינת ישראל. גם אם אין ביננו תמיד הסכמה על הכל ואחידות, יש ביננו אחדות. יש ביננו מסגרת מוסכמת שרואה לנגד עיניה את כל אזרחי ישראל.

יחד, סיעת כחול לבן, על 35 נבחריה ושליחיה תיאבק כדי לנצח. תיאבק לשמור על הדמוקרטיה ועל שלטון החוק. תיאבק ליצור איחוד בין חלקי העם שאותו נתניהו מפלג. ב- 17 בספטמבר אנחנו ננצח אותו.

לפיד אמר בישיבה: "קיבלנו מועד ב'. מהסיבות הלא נכונות קרה הדבר הנכון, ביבי נכשל בלהקים ממשלה קיצונית וסחטנית, ניסה להיות ארדואן ונכשל".

לדבריו, "יש לנו הזדמנות שנייה לממשלת אחדות לאומית. הפוליטיקה כעת, המובלת על-ידי ראש הממשלה, מייצרת רעל קיטוב ושנאה, ואת זה אנחנו רוצים לשנות. אנחנו בדרך למשבר כלכלי, ואת זה אנחנו נמנע.

"את הבחירות האלה אנחנו חייבים לנצח, ואם לא, לא תהיה פה עוד דמוקרטיה. אמרו עלינו שאין לנו סכין בין השיניים – יש לנו סכו"ם מלא בין השיניים, וניתן כעת את הפייט של החיים".

לגבי האיחוד בין לפיד לגנץ, אמר לפיד: "החיבור שיצרה כחול לבן לא מוריד כוח אלא מכפיל כוח – הכוח הפוליטי הגדול ביותר. גוש הימין מונה 48 ללא החרדים שאינם צמודים אוטומטית. אנחנו מסוגלים לגשת מעבר לימין וגם לשמאל, ונדע לקרוא למי שצריך כשניקרא להקים קואליציה".

השארת תגובה