הנאשמים ב'פגע וברח' – בעלי עבר פלילי

בבקשה להארכת מעצרם, מציינת פרקליטות מחוז ירושלים כי סנדורסי וגמליאל המואשמים ב'פגע וברח' נושאים עברם עבירות אלימות וסמים כמו גם עבריינות בכביש

סנדרוסי
סנדרוסי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד נתנאל סנדרוסי בגין הפקרה לאחר פגיעה ונגד מאיר גמליאל בגין עבירות של חובת נוסע להתקשר לגופי הצלה ונהיגה מעל המהירות המותרת.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מרים בן- גל מפרקליטות מחוז ירושלים, ביום 21.4.19 בשעות הערב נהג סנדרוסי, ברחוב גולדה מאיר בירושלים ומאיר גמליאל נסע עימו ברכב. הנאשמים הגיעו לצומת הרחובות גולדה מאיר ויצחק מירסקי כשסנדרוסי נוהג במהירות גבוהה.
אותה עת חצה את הצומת ילד בן 11 כשרמזור הולכי הרגל בו חצה הנפגע את הכביש הורה אדום.

מכתב האישום עולה כי סנדרוסי נהג אל תוך הצומת במהירות, ופגע בעוצמה בנפגע שהיה על מעבר החצייה. הנאשמים, אשר הבחינו בפגיעה, עצרו את הרכב בסמוך לאחר הצומת, ולאחר שעמדו על הפגיעה, התיישב גמליאל בכיסא הנהג לרכב ועזב את הצומת במהירות גבוהה, וזאת מבלי שהנאשמים הושיטו עזרה לנפגע , מבלי שהזעיקו עזרה ומבלי שהתייצבו בפני שירותי ההצלה או החקירה והציגו את עצמם כמי שהיו מעורבים בתאונה.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם.

מכתב האישום עולה גם כי הילד הנפגע חצה את הכביש במעבר חציה כשהרמזור להולכי רגל היה במצב 'אדום'. לפני הפגיעה, נהג סנדורסי ברכב. הילד הנפגע נוטח במכסה המנוע של הרכב – ורק לאחר נסיעה של כמה מטרים, נפל אל הכביש.

בבקשה לקביעת מעצרם נטען כי מעשיהם של סנדרוסי וגמליאל מעלים חשש סביר כי הם יסכנו את ביטחון הציבור ולפיכך, מגבשים עילת מעצר לחוק סדר הדין הפלילי.

נגד השניים אף קמה עילת מעצר של שיבוש הליכי משפט והימלטות מאימת הדין, אשר נלמדת מהתנהגותם של המשיבים לאחר האירוע נושא כתב האישום, אשר עשו כל שלעיל ידם על מנת להכשיל את הליך החקירה, כאשר רק ביום 28.4.19, לאחר ניסיונות איתור רבים של סנדרוסי לרבות פרסום תמונתו באמצעי התקשורת, הגיע הנאשם לתחנת המשטרה לב הבירה, ורק ביום 6.5.19, אותר המשיב 2 על ידי המשטרה בדירה שנשכרה על ידי מכר שלו, וזאת לאחר ימים רבים בהם נמנע מליצור קשר עם המשטרה, על אף ניסיונות איתור רבים שלו בין היתר דרך משפחתו ומכריו.

השניים אף ניתקו את הטלפונים הניידים שלהם לאחר האירוע, ונמנעו מלהביאם או להפנות את גורמי החקירה אל מיקום הטלפונים, כאשר אף זאת במטרה להכשיל את הליך החקירה.

לסנדורסי עבר פלילי בעבירות איומים ופריצה לבניין, וכן 5 הרשעות בעבירות תעבורה.

לגמליאל עבר פלילי בעבירות סמים, וכן 3 הרשעות בעבירות תעבורה לרבות נהיגה בשכרות.

השארת תגובה