תביעת הרופא עקר 13 שינים שלא צורך

ישר יעקובי
ישר יעקובי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אישה בתחילת שנות ה-50 לחייה, שפנתה לפני כחמש שנים לרופא שיניים מנתניה, בעקבות כאבים בלסת, לא העלתה על דעתה שבעקבות טיפול לקוי ורשלני היא תיאלץ לעבור שיקום של כל הפה בעלות של מאות אלפי שקלים, בשל עקירת 13 שיניים שלא לצורך, לטענתה.

בתביעה שהוגשה לבית משפט השלום בת"א, באמצעות עו"ד ישר יעקובי מת"א, תובעת האשה מרופא השיניים שטיפל בה ומחברת הביטוח "הראל", שביטחה אותו, כ-350 אלף שקל. לטענתה, הרופא עקר לה 13 שינים שלא לצורך וביצע טיפול שיקומי והכנסת שתלים בצורה לקויה, שגרמו לה "לנזקים קשים ובלתי הפיכים".

לדבריה, לאחר בדיקה ראשונית של הרופא, וללא שום תוכנית טיפול כתובה או חתומה, המליץ הרופא על עקירת כל השיניים בלסת התחתונה והעליונה וביצוע השתלות בכל הפה ושיקום קבוע מחרסינה בשתי הלסתות. במהלך הטיפול, מספר שתלים נפלו והיה צורך בהחדרה נוספת של שתלים. לדבריה, היא התלוננה כל הזמן על כאבים, חוסר נוחות אולם הרופא לא ממש התייחס לתלונותיה.

בסיום הטיפול היא המשיכה לסבול מחוסר יכולת להשתמש בשיניה ובהמשך, לדבריה "החלק הימני של השיקום פשוט נפל מהפה". אז גם התברר לה שהשיקום הוא מפלסטיק ולא מחרסינה, כפי שהבטיח לה רופא השיניים. אם לא די בזה, כעבור כשבועיים יצא החוצה מהפה כל החלק העליון השמאלי ביחד עם השתלים.

לאחר ששילמה עבור הטיפול 88,400 שקל, החליטה האישה להפסיק את הטיפול אצל הרופא ופנתה לרופא שיניים אחר, שנתן לה הצעת מחיר לטיפול מתקן בלסת תחתונה בלבד בעלות של 201,146 שקל.

לתביעה צורפה חוות דעת של רופא מומחה לשיקום הפה, שקבע כי הרשומה הרפואית של הרופא שטיפל בה נעדרת אבחנה רפואית, כפי שנדרש בהנחיות משרד הבריאות. כמו כן לדבריו, אין פירוט של הטיפול הרפואי שניתן לה, לא ניתן לה מידע רפואי סביר כדי שתחליט האם להסכים לטיפול המוצע ןהיא לא חתמה על הסכמה לעקירות ולשתלים. כמו כן מציין המומחה, כי 13 שיניים נעקרו "ללא סיבה רפואית או קלינית מוצדקת".

"אילו היה משתמש בכל האמצעים שעומדים לרשותו – כמו צילום של השיניים שהיו קיימות בפה לפני תחילת הטיפול ולא מסתמך על צילום פנורמי בלבד – כל השיניים האלו היו ניתנות להצלה", נטען בתביעה בהסתמך על חוות הדעת של המומחה.

לדעת המומחה, נותרה האישה עם 16.5% נכות לצמיתות. להערכתו, עלות הטיפולים שהאישה זקוקה להם הוא בסך 355,600 שקל. התביעה משאירה לבית המשפט לקבוע את סך הפיצויים הכולל שתקבל האישה.

השארת תגובה