הבחירות למבקר המדינה יתקיימו מחר

למרות פיזור הכנסת ה-21, חבריה צפויים להתכנס מחר ולבחור בהצבעה חשאית את מבקר המדינה הבא. זאת, לאחר שלשכת היועץ המשפטי לכנסת הבהירה כי לא ניתן לדחות את ההצבעה

דוח המבקר
דוח המבקר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

למרות פיזור הכנסת ה-21, חבריה צפויים להתכנס מחר (שני) ולבחור בהצבעה חשאית את מבקר המדינה הבא. זאת, לאחר שלשכת היועץ המשפטי לכנסת הבהירה כי לא ניתן לדחות את ההצבעה לטובת מינוי ממלא מקום זמני עד לאחר הבחירות והרכבת הממשלה הבאה.

מועמד הקואליציה הוא מתניהו אנגלמן ומועמד האופוזיציה הוא אלוף במילואים גיורא רום.

בליכוד חוששים מפני תבוסה בהצבעה בעקבות המשבר עם ליברמן. כזכור, כשעה לפני סגירת רשימת המועמדים לתפקיד המבקר החליטו סיעות הקואליציה, כולל ישראל ביתנו, לתמוך במועמדותו של אנגלמן, מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה. מנגד ב"כחול לבן" הציגו את מועמדותו של אלוף במיל גיורא רום. במועמדותו תומכים גם סיעות העבודה, מרצ ורע"ם-בל"ד.

כאמור ההצבעה ביום שני במליאה היא חשאית. בליכוד חוששים כי בעקבות המשבר עם ליברמן חברי הכנסת של ישראל ביתנו יצביעו נגד מועמדותו של אנגלמן, ימנעו או יעדרו מההצבעה למרות שיו"ר סיעת ישראל ביתנו, ח"כ עודד פורר, אמר הערב למעריב כי הם עדיין תומכים באנגלמן. ב"כחול לבן" בונים גם על מרד בשורות הליכוד, מצד חברי כנסת ממורמרים על כך שהכנסת ה-21 פוזרה זמן קצר לאחר כינוסה, שירצו להביע את מחאתם בהצבעה החשאית מחרתיים.

כזכור, התנועה לטוהר המידות פנתה לדחות יועץ המשפטי לכנסת, עו"ד איל ינון, וליו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, בדרישה להסיר מסדר יומה של הכנסת היוצאת, את הליך בחירת מבקר המדינה הבא, הקבוע ליום שני הקרוב. זאת, נוכח העובדה שהכנסת ה-21 החליטה אמש להתפזר ולהקדים את הבחירות לחודש ספטמבר. אך כאמור היועץ המשפטי לכנסת דחה את הפנייה, בטענה כי: "עד לכינוסה של כנסת חדשה לכנסת היוצאת יש את מלוא הסמכויות ובכלל זה הסמכות לבחור את מבקר המדינה".

מבקר המדינה היוצא, השופט בדימוס יוסף שפירא, צפוי לסיים את כהונתו בחודש הבא.

השארת תגובה