טיילה בגן ציבורי בירושלים והפכה לנכה

עוה"ד כרמי בוסתנאי, צילום ניתן כהן
עוה"ד כרמי בוסתנאי, צילום ניתן כהן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

טיול תמים בגן ציבורי יכול להפוך לפגיעה קשה. זאת חוותה על גופה נערה שנפגעה תוך כדי טיול בגן בפסגת זאב, יחד עם אחיינה, כאשר מעדה בבור שנפער במקום והפכה לנכה, פיזית ונפשית

באמצעות עוה"ד כרמי בוסתנאי וואסים עומר ממשרד בוסתנאי, הגישה הנערה, כיום כבת 16, באמצעות הוריה, תביעה נגד עיריית ירושלים. התביעה הוגשה לבית משפט השלום בעיר ובו היא תובעת פיצויים על הפגיעה הקשה שספגה.

בכתב התביעה מפרטת הנערה את אשר אירע בגן, כשהיא מצרפת צילומים של מקום הפגיעה. על פי התיאור, מדובר במדשאה משופעת שיורדת למשטח נמוך יותר, כאשר בין השניים מפריד קיר אבנים בגובה של 30 ס"מ שקשה להבחין בו כשבאים מכיוון המדשאה.

"הילדה שיחקה על  המדשאה ורצה  אל המשטח המרוצף לעבר אחיינה, ששהה שם באותם רגעים, אולם לרוע מזלה, בחלק העליון של הקיר הייתה חסרה אחת האבנים  והיא  לא הבחינה בבור שנפער, ולכן נפלה על המשטח המרוצף  ונפגעה", נכתב בתביעה.

בביה"ח הדסה אובחנה הנערה כסובלת משבר ואושפזה למשך 45 ימים. בהמשך עברה טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק, אבל מצבה לא השתפר בהרבה ובנוסף היא נזקקה לטיפול נפשי במסגרת הקהילה ולמעקב ממושך אצל רופא פסיכיאטר ופסיכולוג. לתביעה צורפה חוות דעת של מומחה כירורג, שקבע  כי לילדה נותרה נכות רפואית משוקללת של 37% לצמיתות. בחוות דעת נוספת של מומחית לפסיכיאטריה נקבע,  כי נכותה הרפואית  בתחום זה, כתוצאה מהתאונה, הינה 20% לצמיתות.

התביעה מטילה את האחריות על עיריית ירושלים, שהגן הציבורי נמצא באחריותה, ומותירה בידי בית המשפט לקבוע את גובה הפיצוי שיינתן לילדה.

השארת תגובה