גדולי ישראל נגד ראש עיירית רמת גן

הרשלצ הגרשמ עמאר חותם על מכתב המחאה
הרשלצ הגרשמ עמאר חותם על מכתב המחאה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בעקבות חילולי השבת ופריצת חומות הדת בעיר רמת גן ע"י ראש העיר כרמל שאמה כהן וחבר מרעיו ולאור הכרזתו על תחבורה ציבורית בשבת ופתיחת חנויות של טריפות יצאו גדולי ישראל ובראשם מועצת חכמי התורה הגר"ש בעדני והגר"ר אלבז, והראשונים לציון הגר"א בקשי דורון והגרש"מ עמאר רבה של ירושלים והמקובל הגר"ד בצרי והגר"ש בן שמעון במכתב מחאה וקריאת קודש אל תושבי העיר רמת גן וגבאי בתי הכנסיות בעיר לשאת תפילה מיוחדת בשעת פתיחת ההיכל לביטול הגזירות בעיר.

במכתבם כותבים גדולי ישראל: לכל תושבי רמת גן ה’ עליהם יחיו

עקב הגזירות הקשות לחלל את שבת קדשינו ותפארתנו וברמיסת הדת במאכלי שקצים ורמשים וחילול ה’ בעיר רמת גן, והכל בפרהסיא גדולה וביד רמה ביוזמת ראש העיר וחבר מרעיו ה’ ירחם, מבקשים אנו מכל גבאי בתי הכנסת שבעיר שהמהלך השבועות הקרובים מידי שבת בשבתו יאמרו הציבור בשעת פתיחת ההיכל, פרק “שיר למעלות אשא עיני אל ההרים” ולאחר מכן יבקשו:

“יהי רצון מלפניך ה’ אלוקינו ואלוקי אבותינו שיתגלגלו רחמיך עלינו, ותבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות, ובפרט ביטול גזירות עקירת הדת ופריצת חומות השבת, וכל הקמים כנגד תורתך הקדושה מהרה הפר עצתם וקלקל מחשבתם, ושמור על עמך ישראל מכל רע ברוחניות ובגשמיות, ושלח רפואה שלימה לכל חולי עמך, פרנסה טובה, זיווגים הגונים, וזרע קודש בר קיימא לכל המצפים לישועה, אמן כן יהי רצון”.

בהמשך מכתבתם כותבים גדולי ישראל: "כוחנו בפה אומנות אבותינו, ועלינו לזעוק ולהתריע, ולהתחנן לפני הקב”ה להגן עלינו מפני כבוד השבת המחוללת, שזעקתה לא תיפגע ולא תבא רעה ח”ו לא על שומרי השבת ולא על כל הישוב בכלל בארץ הקודש ארמונו של מלך, ועלינו לגלות דעתנו כי אין ידינו במעל הזה, ואנו מתנגדים לזה בכל דעתנו, ואנו חפצים בשבת, ומתענגים על מתנת השבת.

ובזכות תפלותינו אשר יתקבלו לרצון, נזכה לברכת השבת כי היא מקור הברכה לחיים וברכה ושמירה והגנה ופרנסה טובה וכל טוב, וה’ יערה רוח טהרה ממרום להשיב לב בנים על אבות. אנו את שלנו נעשה וה’ הטוב ישקיף ממעון קדשו ויברך את עמו ישראל ואת הארץ אשר נתן לנו, אמן". מסיימים גדולי ישראל.

16 תגובות
 1. אני מחזק את ידך ,כרמל שאמה. תמשיך לעשות לנו עיר מודרנית ולא שטטל של ימי הביניים.
  כל הכבוד לך

 2. שיפסיקו כל הרבנים להתלהם לא הם בנו את המדינה ולא הם יהפכוה לאיסלם פאנטי חומניסטי!!!!-!!!!

 3. כל הכבוד לראש העיר הגיע הזמן להפרידת את הדת מהמדינה כמו שאנחנו לא מפריעים להם בשבת בבני ברק ומאה שערים שלא יתערבו לנו בחיי היום יום
  הם 18% מהאוכלוסיה שאוכלים מתקציב המדינה 85%
  ,

 4. אני תושב רמת גן מכבד חרדים ודתיים ולא נכנס לבני ברק בשבתות וחגים.אל תכנסו לרמת גן החילונית ותהפכו אותה לחרדית.די!!מספיק!!!אתם לא קובעים ברמת גן!!!נקודה!!!

 5. כול הכבוד כרמל אני תושב רמת גן למתחילים להרגיש שינוי

 6. אין על כרמל שאמה.
  לכבד את כולם.
  למי שמפריע ,שיעזוב את העיר/ארץ.

 7. זאת הבעיה שלנו עם ישראל כאשר יש יותר מידי ערבושים בתפקדי מפתח המדינה שלנו הופכת לעזה… הרי לערבים אין באמת דת אז הם הורסים את שלנו, הדת היהודית…

 8. החזירות אינה יודעת גבול. במיוחד כשהחזירים יהודים. הכל הם רוצים לקבל ובחינם ושכולם יהיו כמוהם. חבורת נוכלים. הם הדוגמא לשנאת חינם. לא מניחים לחיות בשלווה. יוצאים למלחמה נגד מי שמאכיל אותם. כמה חוצפה.

 9. בוקר טוב. מקווה שכרמל לא יכנע. במקום שיתעסקו בזה שישלחו את בניהם לצבא.

 10. כרמל שאמה שקרן שאמר לציבור הדתי של מי להצביע לו ובלעדינו לא היה ראש עיר . עבדת על הרב ניסן אתה צריך לפחד מבורא עולם

 11. זה לא היה מעולם שום ראש עיר חדש כה דבר הזה אתה לא מתבייש ?
  אתה קראת לנו להצביע לך ואתה מחלל שבת אלוים יקח אותך

 12. על האימרה "חיה ותן לחיות" שמעתם??
  מספיק עם הכפיה הדתית.
  נימאסתם.

 13. כל הכבוד לראש העיר ..סוף סוף ראש עיר

 14. כל הכבוד לך ראש העיר של רמת גן מר שמעה .שיקבעו לעצמם חוקים ולא יתנו לנו הנחיות להוראות.שיעשו בבני ברק ובמאה שערים מה שהם רוצים.שיהיה להם הסעות באוטובוסים שלהם.ויקנו דאודורנט

 15. מחזקים את ידייך שאמה
  העיר רמת גן שונה באופייה מבני ברק וכך תישאר- חילונית .

 16. כל הכבוד לראש העיר!

השארת תגובה