צבע 'אדום לבן', לאלץ נהגים לחניון הפרטי

הסטודנטים ב'מרכז האקדמי פרס' הגיעו בבוקר ללימודים ונדהמו לגלות שפשוט 'לקחו להם את החנייה' • פינשטיין: "מדובר בשטח פרטי – העירייה מוזמנת לתבוע אותי" • הסטודנטים הפגינו – ובחסות ראש העיר הוצע הסדר

מגרש חניה
מגרש חניה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מעטים הפעמים בהם העיר רחובות זוכה למקד סביבה תשומת לב תקשורתית כמו זו שהתרחשה השבוע.

הסיפור ההזוי שמלווה את פארק פינשטיין והגיע השבוע לנקודת רתיחה, מסתבר, מבעבע מתחת לפני השטח כבר שבועות ארוכים. אלא שהשבוע החליט מר פינשטיין, שכיהן בעבר כסגן ראש העיר וכיום איש עסקים המבלה חלק ניכר מזמנו באוסטרליה, לקום ולעשות מעשה.

כידוע, משפחת פינשטיין הינה אחת המשפחות העשירות ברחובות. למשפחה נכסים רבים לאחר שאבי המשפחה רכש שטחים מהטורקים בימים שלפני קום המדינה. עם השנים התפתח היישוב בארץ והמושבה רחובות החלה להתרחב עד הפיכתה לעיר משגשגת ופורחת.

לטענת פינשטיין, השטח עליו נבנה 'פארק הורביץ' באזור מערב רחובות, הינו שטח פרטי של המשפחה, אשר עם התפתחות העיר נבנו בו מרכז מסחרי ובנייני משרדים ועוד, כאשר בסמוך לכך הקים חניון עבור כלי הרכב הנוהרים למקום זאת "כדי להתפרנס", כלשונו, אלא שבמהלך התקופה החליטה העירייה לסמן את המדרכות ולסמנם בצבעי 'כחול לבן'.

במהלך סדרת ראיונות שהעניק לכלי התקשורת, הציג פינשטיין את תוכניות המתאר והמסמכים המוכיחים לדבריו את טענתו, כי כלל המדרכות באזור המדובר, מיועדות היו מלכתחילה להיות בצבעי 'אדום לבן' ועם הפיכת סימון המדרכות וצביעתם ב'כחול לבן', העירייה גוזלת ממנו בעצם את מקור ההכנסה.

בראיונות, הוא לא הסתיר את מניעיו כשהוא מבהיר באופן חד משמעי, "אני רוצה שכל המכוניות בפארק יחנו אצלי. זה אינטרס ציבורי שהכבישים יהיו ריקים ומהירים וכולם יחנו אצלי. אני לא מבין למה לא".

על השאלה האם הוא איננו חושש שהעירייה תנקוט נגדו בצעדים משפטיים הוא משיב, "הם מפחדים ממני, להיפך, שיתבעו אותי. אשמח".

בהודעה שפרסם ביום רביעי האשים פינשטיין, כי "מלול מנסה לייצר מגרשי חנייה לא חוקיים בחסות החוק". כשהוא מציין, כי מזה ארבעה חודשים בהם הוא מבקש לתאם פגישה עם ראש העיר אך הוא נענה בשלילה.

מעיריית רחובות נמסר: "עיריית רחובות תמשיך באכיפה בלתי מתפשרת נגד מי שלוקח את החוק לידיו ופועל בניגוד לדין. העירייה השיבה את המצב לקדמותו באופן מיידי ותעשה כן גם בהמשך".

בעקבות ההתרחשות, יזמה אגודת הסטודנטים הפגנה בדרישה להסדרת מקומות החנייה ולהשבת המצב לקדמותו. את ההפגנה הוביל חבר המועצה אביב איטח לשעבר יו"ר אגודת הסטודנטים ברחובות וכיום ממובילי המאבק האופוזיציונרי בעירייה.

אלא שלקראת יום שלישי קיבלו הדברים תפנית.

במהלך פגישה שנערכה בלשכת ראש העיר, סוכם, בהנחיית ראש העיר, כי בפארק הורוביץ לא יירשמו דו"חות בכחול לבן בימים א' – ה', החל מהשעה 16:00 ועד השעה 8:00 למחרת בבוקר ובימי שישי, החניה בפארק תתאפשר בחינם וללא עלות.

הפגישה נערכה בנוכחות ראש העיר, רחמים מלול, מנהל אגף תנועה, שילוט, פיקוח ושיטור עירוני, ליאור שוקרי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, עו"ד יניב מרקוביץ', מחזיק תיק שירות לתושב ותחבורה, אבי קינד, מחזיק תיק כספים ויו"ר ועדת חניות, פינחס הומינר ומנכ"לית המרכז האקדמי פרס, עופרה אלול.

בנוסף הנחה ראש העיר את מנהל אגף התנועה, ליאור שוקרי, לפעולת ליישום הצעת סגן ראש העיר, יניב מרקוביץ, להכשיר את השצ"פ (שטח ציבורי פתוח) העירוני במקום, לטובת חניה זמנית לכלל באי פארק הורוביץ בסכום של 5 ₪ למשך כל היום.

מנהל אגף שילוט ופיקוח ליאור שוקרי חיזק בדבריו בישיבה את ראש העיר, "אני מחזק את ידו של ראש העיר שבא לקראת הסטודנטים במכללת פרס. אגף התנועה יעשה מאמץ ככל הניתן, להכשיר במהרה את השצ"פ, בתאום עם האגפים השונים, כפי שביקש ראש העיר".

מנכ"לית המרכז האקדמי פרס הגב' עופרה אלול אמרה לאחר הפגישה, כי "ראש העיר החליט לבוא לקראת הסטודנטים ולתת להם חניה ללא תשלום בשעות אחה"צ והערב ובימי שישי, ועל כך אני מודה לו, בשמו של נשיא המרכז, פרופ' שפירא ובשמם של הסטודנטים במרכז האקדמי פרס".

"באי הפארק מתבקשים לחנות במקומות המותרים לחניה. דו"חות חנייה יירשמו במקומות האסורים לחניה".

השארת תגובה