'תכנית מזרח העיר' תוצג בפני התושבים

רחובות: מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה אשרה בשבוע שעבר את התכנון הראשוני והעקרוני לפיתוח מזרח העיר על כ- 1200 דונם ויתוכננו בו 6500 יח"ד, מזמינה העירייה את התושבים לכנס 'הצגת התכנית'

מזרח העיר רחובות
מזרח העיר רחובות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבוע שעבר כזכור, דיווחנו על החלטת מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שאישרה את התכנון הראשוני לפיתוח מזרח העיר, בצד הצפוני החל מכביש 40 ועד לשכונת אחוזת הנשיא. כאשר לעת עתה משתרע התכנון על פני כ- 1,200 דונם בו מתוכננות 6,500 יחידות דיור, וכן יועמדו כ- 700,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר לצד כ- 200 דונם פארקים.

על התכנון הופקד האדריכל מנדי רוזנפלד ושותפים לכך אנשי הצוות המקצועי של העירייה וצוות יועצים מומחים בתחומי תנועה, נוף, סביבה, כלכלה, חברה, תשתיות ועוד.

כעת הגיע השלב הבא בקידום התוכנית: השבוע הודיעה העירייה, כי הצגת התוכנית בפני תושבי העיר תתקיים ביום שלישי בעוד כשבועיים (11.6), בשעה 17:00 בבית יד לבנים ברחוב הבנים 10, שם יתקיים דיון פתוח ומענה לשאלות, והערות ובקשות מצד כלל התושבים.

ראש העיר, רחמים מלול המחזיק בתיק התכנון והבנייה אומר, כי "בטרם יחל התכנון המפורט, אנו מבקשים להציג את התוכנית העקרונית לציבור. נקיים דיון שקוף ופתוח, על מנת לשתף את התושבים בתהליך החשוב, וכדי שנוכל לשמוע את הערותיהם ובקשותיהם . תוכנית מזרח העיר היא תוצאה של חשיבה אסטרטגית לטווח רחוק לטובת העיר: היא עונה על הצורך בגידול טבעי, ותתרום לחוסנה הכלכלי של העיר עם הגדלת היצע שטחי התעסוקה והמסחר שישרתו היטב את תושבי העיר"

בשבוע שעבר כזכור, אישרה מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה את התכנון העקרוני לשכונה חדשה במזרח העיר המתוכננת בימים אלה על שטח של כ- 1,200 דונם ממזרח לדרך בגין, ברצועה שגבולה הצפוני מקביל לשכונת אחוזת הנשיא וגבולה הדרומי הוא כביש 40.

עקרונות התכנית, שעליה עבדו צוות המומחים בהובלתו של ראש העיר, מחזיק תיק ההנדסה, אושרו בשבוע שעבר במליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה על מנת לקבל את הערות החברים לפני המשך התכנון. כעת הגיע השלב הבא לקראת התכנון המפורט: מפגש שיתוף ציבור בו יוצגו עקרונות התכנית לתושבים, וייערך דיון לקבלת הצעות לפיתוח המתחם באופן המיטבי.

המפגש מיועד לדיון ומענה על שאלות של כל מי שמעוניין להשפיע על המשך התכנית.

בעירייה מציינים, כי התוכנית העקרונית שתוצג לציבור, היא הטובה ביותר שנבחרה על ידי עיריית רחובות וזכתה במקום הראשון, בתחרות אדריכלים שנערכה ע"י מינהל הנדסה בין משרדי אדריכלים מובילים בישראל.

השארת תגובה