לוין: "ליברמן דרש 3 שרים ו- 5 משרדים"

השר יריב לוין שעמד בראש צוות המו"מ של הליכוד תוקף בחריפות, "מהרגע הראשון הבנו שליברמן אינו רציני. בכל פעם שהגענו להבנות בנושא מסוים. הוא העלה דרישה נוספת"

השר יריב לוין
השר יריב לוין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר התיירות יריב לוין, גולל בראיון בתכנית 'דקל סגל' ברשת ב' מעט מההתרחשויות במסגרת המו"מ הקואליציוני עם מפלגת 'ישראל בתינו' ואמר כי כבר עם תחילת המו"מ היה ברור לו שפניו של ליברמן אינם להשתלבות בממשלה.

לוין הוא שעמד בראש צוות המו"מ של הליכוד, ונועד עם מפלגות הימין במסגרת המו"מ הקואליציוני.

"לצערי הרב היה לי ברור מתחילת הדרך שליברמן לא מעוניין להיכנס לממשלה. היה אפשר לראות לפי הצבת האולטימטום ההזוי הזה על חוק הגיוס. אין אף חוק שנכנס לקריאה שנייה ושלישית כמו בקריאה הראשונה".

לדבריו, "השותפות האחרות הסכימו לעשות פשרות גדולות. ישראל ביתנו ביקשו לקבל 3 שרים ו-5 משרדי ממשלה. היו בקשות להפוך את משרד הקליטה למשרד חוץ קטן עם 15 שליחים בכל העולם. הדרישות היו אבסורדיות. אפשר לחשוב כמה עולים חדשים יש בארץ שנדרש לשם כך להקים משרד חוץ נוסף".

"הבטחנו לעשות כל מאמץ להקים ממשלת ימין. רצינו לבצע הרבה רפורמות במערכת המשפט שלא היה ניתן לבצע בהרכב אחר. הדרישות היו מטורפות. השיטה הזו של מפלגות קטנות היא שיטה אסונית". הוסיף לוין כשהוא מטיל את האשמה בהקדמת הבחירות על מפלגת ישראל בתינו.

"ליברמן הצליח להפיל שתי ממשלות ימין בתוך כמה חודשים. זאת הונאה של ציבור שלם", אמר.

"ישראל בתינו ביקשה דרישתו הזויות שאין בינם לבין האג'נדה אותה הציגה בבחירות כלום. כך לדוגמה, לדרוש זכות וטו על מינוי שר במשרד לענייני ירושלים על ידי מפלגה אחרת. אתם מבינים בכלל על מה מדובר?", תהה לוין.

ממפלגת ישראל ביתנו נמסר בתגובה, כי "השר לוין צריך להיכנס לספר השיאים של גינס כשקרן האולטימטיבי של המשא ומתן".

לוין השיב בתגובה, כי "הציבור יכול לבחור בעצמו למי להאמין".

השארת תגובה