הגנב נמלט מהשוטרים וקפץ מהגשר

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בחודשים האחרונים ניהלו במשמר הגבול חקירה מקצועית של מספר מקרים בהם נגנבו כבשים ועיזים מהמועצה המקומית זמר ומהפזורה הבדואית בדרום.

במסגרת החקירה שולבו אמצעים טכנולוגיים ומודיעינים מתקדמים של "מרכז הבינה" – המרכז הארצי לחקירות ומודיעין של מג"ב לטיפול בפשיעה החקלאית בישראל שהוקם בשנים האחרונות.

לאחר התחקות ממושכת אחר 9 חברי הכנופיה, נערכו השוטרים בתאריך 06.05.19 באזור חוות הר שמש הסמוכה לדבירה בדרום, ממנה נגנבו באותו היום 16 כבשים בשני מקרים שונים כשבראשון נגנבו 9 כבשים שהועמסו לרכב שהסיע אותם לביתו של אחד הנאשמים בלקיה ובמקרה השני נגנבו 7 כבשים וטלאים מתוכם הועמסו לרכב 2. גם במקרה השני עשו 3 מהנאשמים את דרכם להורדת הכבשים בלקיה כשבדרך הבחינו בכוחות משטרה שהעלו את חשדם מה שהביא לשינוי בתכניותיהם. הנאשמים שיצרו קשר עם נאשם נוסף המתגורר בפזורה חברו יחד והעבירו את הכבשים לרכב אחר בכדי לטשטש את עקבותיהם. אחר הנאשמים שנסעו יחדיו התפתח מרדף משטרתי במהלכו פרקו הנאשמים מהרכב בסמוך לנחל באר שבע כאשר אחד הנאשמים שהחזיק טלה קפץ מגשר נחל באר שבע מגובה של כ- 10 מטרים ונפצע בינוני. הטלה נהרג כתוצאה מהנפילה.

השוטרים העניקו לנאשם טיפול רפואי ראשוני לאחריו פינו אותו לטיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

הפעילות הזו סימנה את תחילתו של גל מעצרים נרחב של 8 הנאשמים הנוספים, חלקם בבתיהם וחלקם במקומות עבודתם כאשר אחד מהם נעצר כשהגיע למחרת הפעילות להתלונן על כך שרכבו נגנב. מדובר היה ברכב ששימש לגניבת הכבשים מחוות הר שמש ועל פי כתב האישום בתלונתו התכוון לטשטש את החשדות כלפיו.

כאמור היום הגישה חטיבת התביעות של משטרת ישראל כתב אישום חמור נגד 8 מתוך 9 החשודים בבית משפט השלום בבאר שבע ובקשה להארכת מעצרם עד סוף ההליכים.

מכתב האישום עולה שבתאריך 19.02.19 הגיעו שני מהנאשמים ליישוב זמר משם גנבו 22 כבשים כשהם מסתייעים בשני כלי רכב, פרטי ומסחרי.

חודש לאחר מכן גנבו 5 מהנאשמים 15 כבשים ועזים מיישוב בפזורה הבדואית בסמוך לדימונה והעבירו אותם למכלאה של אחד הנאשמים בלקיה.

בתאריך 09.04.19 חברו 3 מהנאשמים שניסו לגנוב 9 עיזים מחוות הר שמש שנמצאת בין דבירה ללהב. הנאשמים הובילו אותם ברגל וכשהשומר במקום זיהה אותם חוצים את הכביש הסמוך, הוא הזעיק כוחות משטרה שהגיעו והם נמלטו ללא הכבשים.

בתאריך 22.04.19 גנבו 2 מהנאשמים 5 טלאים מערערה שבנגב וכאמור עוד עולה מכתב האישום שבתאריך 06.05.19 גנבו נאשם וחשוד נוסף 9 כבשים אותם הובילו משטח המרעה של חוות הר שמש לרכבם ומשם ללקיה. לאחר מכן חזרו שוב לחווה וגנבו 7 כבשים וטלאים מתוכם העמיסו 2 על רכבם ונסעו ללקיה בדרך נתקלו בכוחות משטרה. השניים נסעו לנאשם אחר המתגורר בפזורה, שם העמיסו את הכבשים על רכבו. כוחות מג"ב שנערכו במרחב איתרו את הרכב ולאחר מרדף משטרתי שהסתיים באזור נחל באר שבע נמלטו רגלית 3 הנאשמים והחשודים כשאחד מהם קפץ מגשר נחל בבאר שבע יחד עם טלה בידיו.

כל 9 החשודים עצורים עד החלטה אחרת.

השארת תגובה