"לישראל ולארה"ב, קשר כלכלי איתן"

מר רון דה דסנטיס, מושל פלורידה: "לישראל ולארה"ב, ובמיוחד לפלורידה, יש קשר כלכלי איתן, שאנו פועלים לחזק אותו כעת בהזדמנות ההיסטורית הזו" בוועידת העסקים ישראל ארה"ב

מושל פלורידה, אמיר שני, יניב גרטי, מארק ווילסון ועודד רוז 1
מושל פלורידה, אמיר שני, יניב גרטי, מארק ווילסון ועודד רוז 1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

נערכה ועידת העסקים ישראל- ארה"ב ביוזמת לשכת מסחר ישראל-אמריקה, איגוד לשכות המסחר, המחלקה המסחרית בשגרירות ארה"ב וSelectUSA- ומידע כנסים במתחם האירועים אווניו. בוועידה נחתם הסכם בין לשכות המסחר של ישראל ופלורידה לשם קידום שיתוף פעולה גדול יותר בין המדינות, שותפויות אסטרטגיות, סחר והשקעות. במעמד החתימה השתתפו מר רון דה דסנטיס, מושל פלורידה, מנכ"ל ונשיא לשכת המסחר בפלורידה, מארק ווליסון, עודד רוז, מנכ"ל לשכת מסחר ישראל- אמריקה, יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ויו"ר לשכת מסחר ישראל- אמריקה, סגן נשיא איגוד לשכות המסחר, אמיר שני ולמעלה מ-500 אנשי עסקים בכירים ומקבלי החלטות שהגיעו ללמוד, להתעדכן ולפגוש את בכירי הקהילה העסקית הישראלית והאמריקאית והן בכירי ממשל המעורבים בחיזוק שיתוף הפעולה ובעיצוב קשרי המסחר בזירה זו. בוועידה דנו באתגרים והזדמנויות חדשות לחברות ישראליות ואמריקאיות לצד סוגיות מרכזיות הקשורות ביחסים הכלכליים ומסחריים, במטרה להרחיב ולהעמיק את הקשרים בין שתי המדינות בעתיד.

מושל פלורידה, מר רון דסנטיס: "לישראל ולארצות הברית, ובמיוחד לפלורידה, יש קשר כלכלי איתן, שאנו פועלים לחזק אותו כעת בהזדמנות ההיסטורית הזו. בין אם מדובר בהגדלת ההשקעה בין שני העמים שלנו, אפשרויות טיסה מסחריות נוספות עבור התושבים שלנו, או החלפת חידושים טכנולוגיים, אנחנו תמיד מחפשים דרכים לבנות את היחסים שלנו.. אנחנו רואים באנטישמיות בעיה גדולה. פלורידה היא המדינה הכי פרו ישראלית בארה"ב. זה לא רק כי אני פרו ישראלי, אלא לאנשים בפלורידה יש קשרים חזקים עם היהודים בישראל. רואים את זה במדיניות של פלורידה, אנחנו הראשונים שתמכו במעבר שגרירות ארה"ב לירושלים, אנחנו פועלים נגד BDS במדינה שלנו ואחרי הועידה אני אחתום על מסמך לפיו מערכת החינוך בפלורידה תטפל באנטישמיות כמו שמטפלת באפליה גזעית. "

מנכ"ל לשכת מסחר ישראל- אמריקה, עודד רוז: "זהו רגע מיוחד עבור מדינות ישראל ופלורידה בפרט, ויחסי ישראל וארה"ב בכלל. יחסי ישראל וארה"ב הינם קריטיים לשגשוגה הכלכלי של ישראל, ובבסיס היחסים הללו עומדים השותפויות והקשרים המסחריים והכלכליים. היום חתמנו על הסכם שיתוף פעולה מסחרי עם לשכת המסחר בפלורידה, ואין לי ספק כי בפעמים הבאות אלו יהיו מדינות נוספות בארה"ב. הלשכה, שחבריה מהווים כשליש מהכלכלה הישראלית, עוסקת בחיזוק שיתופי הפעולה, עידוד ההשקעות, וחיבור בין העסקים והמדינות."

נתוני הסחר בין פלורידה לישראל: (המקור לנתונים הוא מחלקת הסחר האמריקאית)

הסחר הכללי בין המדינות הוא כ-344.5 מיליון דולר בשנת 2018 (עליה של כ-21% משנת 2017). היצוא הישראלי לפלורידה עומד על כ-221 מיליון דולר, והיבוא מפלורידה עומד על כ-123 מיליון דולר. מוצרים שמקורם בפלורידה יוצאו לישראל בשנת 2018 בכ-400 מיליון דולר (ככל הנראה ההפרש בין הנתון הראשון לשני הוא בשל מקור המוצר או המדינה בארה"ב ממנה הוא מיוצא). המוצרים העיקריים אותם מייבאת ישראל מפלורידה הם דם ומוצריו, רכבים ובשמים, ואילו המוצרים העיקריים שישראל מייצאת הם מכשור רפואי, ציוד לשימוש תעשיית החלל והתעופה ומוצרי אלקטרוניקה.

בין המשתתפים: מר רון דה דסנטיס, מושל פלורידה, ניקול פרייד- נציבת החקלאות בפלורידה, ג'ימי פטרוניס -מנהל הכספים הראשי בפלורידה, יניב גרטי – מנכ"ל אינטל ויו"ר לשכת מסחר ישראל-אמריקה, עודד רוז – מנכ"ל לשכת מסחר ישראל- אמריקה, זאב לביא, מנהל האגף לקשרים בינ"ל באיגוד לשכות המסחר, אייל ולדמן – נשיא ומנכ"ל מלאנוקס, שי לוי- מנכ"ל אמדוקס ישראל, אלכס פולק – מנכ"ל בלאקרוק בישראל, איתן גלאי -CRO באאוטביין, , עו"ד צבי קן-תור- יו"ר לשכת אשרות העבודה בלשכת מסחר ישראל- אמריקה, יהודה לניאדו- שותף מייסד באושר עד ובבינגו, יפעת אורון- מנכ"לית לאומי טק, מירי גל בורט- מנכ"לית שותפה ב- EER GLOBAL, עו"ד משה בינה- דירקטור מיסוי בינלאומי ב-Deloitte, גדי סוקניק- עיתונאי ומגיש רדיו וטלוויזיה שהנחה את האירוע ועוד.

לשכת מסחר ישראל-אמריקה הינה גוף וולונטרי העוסק בקידום והרחבת הסחר וההשקעות בין ישראל וארצות הברית. הלשכה מהווה פלטפורמה ליצירת קשרים עסקיים בין חברות ישראליות ואמריקאיות, היא מקיימת מפגשים, סמינרים וימי עיון מקצועיים בנושאים הקשורים הסחר בין שתי המדינות. כמו כן, פועלת להסרת חסמים והקלת הסחר בין שתי המדינות. ללשכה קשרים ענפים והדוקים עם כל הגורמים הקשורים בסחר בין שתי המדינות וביניהם גופים ממשלתיים וציבוריים בארץ ובארה"ב, וביניהם: שגרירות ארה"ב בישראל, נציגי הסחר של מדינות ארה"ב הפועלים בישראל, שגרירות ישראל והנספחים המסחריים והכלכליים של ישראל בארה"ב עם לשכות מסחר אחיות הפרושות ברחבי ארה"ב ועוד. "בלשכה חברות כ-250 חברות ישראליות ואמריקאיות המהוות יחד כשליש מהכלכלה הישראלית. הלשכה מקדמת בין השאר נושאים הקשורים לרגולציה בתחומים שונים כדי להפחית חסמים ולהגביר את הסחר בין המדינות.

השארת תגובה