האדמו"ר מתולדות אהרון: ‬"מאחד את כלל ישראל"

שבוע לפני פתיחת קמפיין המצ'ינג הענק בחסידות, התייחס האדמו"ר מתולדות אהרן לשיטת המצ'ינג הייחודית ושיבח אותה במהלך נאום מרגש ומרטיט שהרעיד את החסידים | וגם: האלטרנטיבה לאינטרנט

מצ'ינג בתולדות אהרון (32)
מצ'ינג בתולדות אהרון (32)

בחסידות תולדות אהרן נערכים בימים אלו לקמפיין המצ'ינג הענק, שיערך בשבוע הבא, ובימים האחרונים התכנסו אלפי החסידים לכנס גדול ומיוחד שנערך בהיכל האירועים סקויה בקיבוץ מעלה החמישה בראשות האדמו"ר ורבני הקהילה.

במהלך הכנס נשא האדמו"ר את המשא המרכזי, וכפי שהעידו החסידים, נשמעו במהלכו דברים חריגים ונדירים שכמוהם טרם שמעו מרבם.

"עול המוסדות החל להכביד עלי מאוד", פתח האדמו"ר את דבריו והמשיך: "לא רציתי להטיל את העול על הציבור, עד שהבנתי שהציבור מרצונו הטוב רוצה לקחת את העול שהוא עול תורה ועול מלכות שמים – כדי להקל מעלי את השעבוד הקשה".

האדמו"ר המשיך וטלטל את החסידים: "אי אפשר לספר את הטלטולים בנכר, אך מן הסתם הם מגיעים לי. ברוך ה', מתרבים התלמידים, אך גם החובות מתרבים בהתאם. מן השמים סיבבו שאי אפשר כבר להמשיך, פשוט אי אפשר. אין לי ספק שהציבור יהיה נאמן ויצטרף בנשיאת העול".

בהמשך דבריו המרטיטים התייחס הרבי לשיטת המצ'ינג הייחודית שכבשה את הציבור החרדי ושיבח אותה. "לדאבונינו הרב, יש כל מיני חילוקי דעות בעם ישראל, והדבר הזה מאחד את כלל ישראל כשכל אחד עוזר לשני. זה לימוד זכות גדול כלפי שמיא, ואשרי הדור שזכה למתנה כזאת".

בתום הכנס התפזרו החסידים לריכוזיהם בירושלים ובבית שמש, כשאיש מהם לא נותר אדיש לדברים המטלטלים של האדמו"ר. הדבר נתן את אותותיו כבר למחרת, כאשר החסידים החלו מתחייבים על סכומים אדירים אותם יגייסו במהלך הקמפיין הענק.

בתוך כך, בחסידות אף מצאו אלטרנטיבה מקורית לרשת התקשורת האינטרנטית שבין היתר מעבירה את שמות התורמים בזמן אמת לציבור – אותה יחליף הפעם ספר תורמים מיוחד שבו יונצחו שמות התורמים על הקדשותיהם האישיות. החיפושים אחר אלטרנטיבה ראוייה החלו בהוראה חד משמעית של האדמו"ר, להימנע בצורה גורפת משימוש ברשת האינטרנט לצורך הקמפיין.

הקמפיין הענק זכה לכינוי 'ויקבלו כולם', על שם הלחן שהלחין האדמו"ר, אותו שרים בחסידות באירועים המרכזיים והגדולים, בהם מעמד ההדלקה המרכזי במירון. הקמפיין יפתח בר"ח סיוון ויימשך 36 שעות.

השארת תגובה