מחיר למשתכן – בני ברק בצמרת הביקושים

העיר בני ברק מובילה את היקף הנרשמים להגרלת מחיר למשתכן השמינית • תל אביב במקום השני בביקושים • מה יעלה בגורל תכנית מחיר למשתכן ומדוע משרד השיכון לא מפרסם את כמות המפתחות שחולקו?

בני ברק
בני ברק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כחודשיים לאחר שנפתחה ההגרלה השמינית הגדולה של מחיר למשתכן, פורסמו השבוע באיחור של כחודש תוצאות ההגרלה לזוכים. לפי הנתונים שמפרסם משרד הבינוי והשיכון, בהגרלה שנערכה במרץ האחרון השתתפו 24,442 משקי בית – מתוכם הוגרלו כ-4,700 זוכים.

הפרויקטים בבני ברק סומנו כמבוקשים ביותר עם כ9000 נרשמים שהתחרו על 1,056 דירות. כמות הנרשמים להגרלה בבני ברק מהווים כ-37.5% מכלל הנרשמים להגרלה השמינית והגדולה של מחיר למשתכן.

אחרי בני ברק הנמצאת בשיא הביקושים נמצאת תל אביב בה נרשמו להגרלה כ8,000 זכאים והתחרו על 199 דירות שכמחצית מהן מיועדות לבני המקום.

מהנתונים עולה כי הזוכים הם 1,776 הזכאים השייכים לסדרה א' – הנרשמים המוקדמים לתוכנית, שחלקם ויתרו על זכויות קודמות והמתינו למיקומים אטרקטיביים יותר ומותאמים יותר לתקציב שהגדירו לצורך העניין במרכז הארץ. 1,730 מהזוכים שייכים לסדרה ב' ו-1,202 לסדרה ג'.

מלבד תל אביב ובני ברק הערים המצויות בלב אזורי הביקוש, גם ראש העין, אבן יהודה וירושלים התברגו לחמש הערים המבוקשות ביותר בהגרלה. את הביקושים הנמוכים ביותר רשמה ההגרלה במגדל העמק, אלא שיחד עם זאת לכל היצע הדירות היה ביקוש.

כ-66 אלף זוכים נרשמו ב-80 יישובים ברחבי הארץ וכבר זכו בדירה במחיר מופחת באמצעות מחיר למשתכן. לפי נתוני משרד הבינוי והשיכון, נכון להיום כ-27 אלף דירות נמצאות בהליכי בנייה מתקדמים. כמו כן, יותר מ-12 אלף דירות נוספות בשלב החלטת ועדה ונמצאות לקראת קבלת היתר מלא. כמה קיבלו מפתח לדירה בפועל – נתון שמשרד השיכון היו רוצים שלא לפרסם.

להגרלה הבאה אין עדיין תאריך בשלב זה, יחד עם זאת רשות מקרקעי ישראל עדיין משווקת מכרזים לקרקעות זאת למרות שבהתכנסות קבינט הדיור האחרונה כחלון נתן להבין כי מינהל התכנון לא יישאר תחת ידיו, וכנראה יעבור לאריה דרעי ולש"ס. כל זאת בתקופה בה כלום לא ברור באשר לגורל תוצאות הבחירות והרכבת הממשלה.

השארת תגובה