מעדה מכיסא וקיבלה 212,000 ש"ח פיצוי

במסגרת פסק דין שניתן בימים אלה קיבלה א', תלמידת סמינר מבני ברק, מחברת הביטוח "כלל", סכום של כ-212,000 ₪ פיצוי בגין ממעידה מכיסא

כיתה
כיתה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

א', חרדית תושבת בני ברק, בת 18 במועד האירוע, נפגעה בתאונה בטיול מטעם סמינר חרדי בו למדה, שהוציא את תלמידות הסמינר לטיול באזור הדרום, לפני כשלוש שנים, כאשר במהלך הכנה בחדר אוכל לסעודת ערב, מעדה א' על כיסא שהיה מונח על הריצפה שם, וסובבה את הקרסול.

לאחר התאונה הובהלה א' ישירות לבי"ח בלינסון שם אובחן בצילומי הדמיה, שבר בקרסול ימין והוחלט על ידי הרופאים בביה"ח שם כי השבר בתזוזה וכי יש לבצע ניתוח לקיבוע השבר. לאחר הניתוח, הושמה רגלה של א' בגבס ארוך למשך כחודש ימים.

א' פנתה לעו"ד אלי מאור מבני ברק, המתמחה בתביעות של רשלנות רפואית ותאונות דרכים ועבודה, ולאחר איסוף המסמכים הרלבנטיים, הוא מיהר והגיש שתי תביעות נגד חברת הביטוח כלל: התביעה הראשונה, בגין פוליסת ביטוח תאונות תלמידים "תאונות אישיות", שלה תקופת התיישנות מקוצרת בת 3 שנים מהגיעו של הניזוק לגיל 18, ובה מבוטחים כלל התלמידי הלומדים במוסדות לימוד מוכרים בישראל. במסגרת תביעה זו פנה עו"ד אלי מאור למומחה רפואי פרופ', בעל שם גדול בתחום האורטופדי שקבע לא' אחוזי נכות רפואיים קבועים מטעמה. במסגרת תביעה ראשונה זו חברת הביטוח "כלל" שילמה לא' סכום של כלמעלה מ- 30,000 ש"ח.

לאחר קבלת התשלום בגין התביעה של פוליסת תאונות אישיות, הגיש עו"ד אלי מאור, כתב תביעה מנומק לבית המשפט השלום בהרצליה, שאליו גם צורפה חוו"ד הפרופ', המומחה הרפואי בתחום האורטופדי, ובמסגרת כתב התביעה נטענו טענות רבות נגד מבטחת הסמינר חברת הביטוח "כלל", שבאה בנעלי הסמינר, כמי שארגנה והוציאה את הטיול בו נפגעה א'.

לאחר הגשת התביעה ולאחר בירור נסיבות התאונה ע"י חברת הביטוח וכן לאחר שנוהל  מו"מ אינטנסיבי בין עורכי הדין של הצדדים, נאותה לבסוף חברת הביטוח "כלל" להוסיף ולשלם סכום נוסף של למעלה מ-182,000 ש"ח לא' עבור התאונה שבנדון, כך שא' קיבלה מחברת הביטוח, סה"כ סכום של למעלה מ- 212,000 ₪ בגין האירוע שבנדון.

בימים אלה נחתם והוגש הסדר הפשרה וקיבל תוקף של פסק דין ע"י כב' השופט יוסף ברכיה. יש לציין כי המדובר בהסדר פשרה הנחשב לגבוה, בהתחשב בכך שא' לאחר התאונה הצליחה להשתקם בצורה מיטבית, וכיום עובדת במשרה מלאה.

השארת תגובה