הילולה ויום ירושלים: אלו הכבישים שיחסמו

בראשית השבוע יחסמו צירי תנועה רבים בעיר, בשל הילולת שמואל הנביא ואירועי יום ירושלים • באיזו שעות יסגרו הצירים המרכזיים, המתכונת בה תפעל הרכבת הקלה ודרכי ההגעה לקבר שמואל הנביא

יום ירושלים צילום אברהם צמח חדשות 24
יום ירושלים צילום אברהם צמח חדשות 24
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביום ראשון הקרוב יציינו את 'יום ירושלים', לציון איחוד העיר בכ"ח באייר ה'תשכ"ז, לאחר הקרב על ירושלים במלחמת ששת הימים, כאשר במסגרת אירועי היום צפויים להיחסם כבישים וצירי תנועה רבים, כמו גם את הילולת שמואל הנביא שחלה אף היא ביום ראשון.

בהתאם לכך במשטרת ישראל פרסמו מבעוד מועד את הסדרי התנועה ליום זה, כשציינו כי "שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב ומתנדבים ייפרסו לשמירה על הסדר הציבורי, ביטחון הנפש והרכוש, הסדרת והכוונת התנועה בדגש לאירועים המרכזיים שיתקיימו בעיר".

ההגעה להילולת שמואל הנביא, שתחל במוצאי השבת הקרובה, לא תתאפשר באמצעות כלי רכב פרטיים, אלא רק באמצעות קווי שירות סדירים והיסעים בלבד שיצאו משני מוקדים: חניון מסוף האוטובוסים ברמות – רח' מירסקי, ומחניון בצומת מינץ – רמות, כאשר אלו יביאו את המתפללים עד הכניסה למתחם האתר.

במהלך ימי ההילולה החל ממוצאי שבת ה- 1.6.19 ועד ליום ב' 3.6.19, כביש 436 בין שכונת רמות לגבעת זאב ישמש לתנועת מערך ההיסעים וקווי השירות ל – 2 הכיוונים – לרכבי הסעות ותושבי האזור בלבד.

בעקבות ריקוד הדגלים המסורתי שיערך ביום ראשון בין השעות 15:00-21:00 יחסמו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים וכן הצירים המובילים אליהם : דוד המלך, שלמה המלך, בצלאל, המלך ג'ורג', אגרון, יפו, כיכר צה"ל, חיים בר לב (צומת קלרמון גאנו –שרגאי ועד דרך חברון – מרים חשמונאית), סולטאן סולימאן, דרך יריחו, כביש העופל, יצחק קריב, שער יפו, שער ציון, שער האשפות.

הרכבת הקלה תפעל בשני מסלולים מקוצרים – צפון: פסגת זאב – גבעת התחמושת, דרום: הר הרצל – תחנה מרכזית. תחבורה ציבורית תתנהל בצירים חלופיים.

בעקבות טקס ממלכתי שיתקיים בגבעת התחמושת בין השעות 18:00-23:00, יחסם לתנועת כלי רכב רח' שרגאי לסירוגין ולפרקי זמן קצרים.

בולי ירושלים לדורותיה: המחווה של דואר ישראל

לקראת יום ירושלים  הנפיק השירות הבולאי בדואר ישראל גיליון בולים מיוחד, המכיל מגוון בולי ירושלים לדורותיה, הכוללים אתרים שונים בעיר, דמויות מרכזיות, אירועים ושירים המסמלים את העיר, כשאת גיליון הבולים הראשון בסדרה, שתימכר במהדורה מוגבלת למנויי השירות הבולאי, קיבל ראש העיר משה ליאון מבכירי דואר ישראל יו"ר הדירקטוריון חזי צאיג, המנכ"ל דני גולדשטיין ומנהל השירות הבולאי אלחנן שפירא.

גיליון הבולים המהודר, שעוצב על ידי מעצב הבולים רונן גולדברג, הונפק במהדורה מוגבלת של 2,499 עותקים וכולל 19 בולים שונים מאתרים וסמלים בולטים של העיר, אשר הונפקו בשנים עברו לקראת יום ירושלים על ידי השירות הבולאי – כשאלו עוצבו על רקע הכותל המערבי.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון הודה להנהלת דואר ישראל וסיפר שאסף בולים בילדותו, כשאף הביע את התפעלותו מיופיים של הבולים וציין כי הם מספרים את סיפוריה של העיר ירושלים בהיבטים ההיסטוריים, התרבותיים ואת ההווה של בירת ישראל.

אלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל, אמר, כי "השירות הבולאי הנפיק עשרות בולים על העיר ירושלים וימשיך בעשייה ברוכה זו. הבולים שנבחרו השנה בגיליון מייצגים את העיר כעיר ססגונית, בעלת אופי ייחודי, עיר המאחדת ישן עם חדש, מסורת עם חדשנות, עיר המאכלסת את בני כל העדות".

השארת תגובה