וְגַם דָּמוֹ הִנֵּה נִדְרָשׁ

ידע כל שוטר אלים ותדע משטרת ישראל, כי תם עידן בו ניתן להכות חרדים בשביל הכיף ולנמק לקונית שהם "תקפו שוטרים", הציבור החרדי אינו שק חבטות לשוטרים אלימים

משטרה אילוסטרציה (צילום: ויקיפדיה)
משטרה אילוסטרציה (צילום: ויקיפדיה)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ביום רביעי שעבר, אירע מקרה חמור בירושלים, חבורת בריונים במדי משטרה התנפלה על צעיר חרדי, תלמיד חינוך מיוחד, והפליאה בו מכות עד זוב דם, כפשוטו. לקינוח, נצפה שוטר אחד דורך על הנער והאחר מושך באזנו, כל זאת תוך שעשרות עוברים ושבים מנסים להסביר לשוטרים כל העת כי מדובר בנער שאינו בריא בנפשו, ואף הנער עצמו בוכה 'מאמי, תצילי אותי. אני חינוך מיוחד'. בסיום התיעוד – שהופץ כבר בליל ל"ג בעומר – נצפו השוטרים משליכים את הנער אזוק לניידת.

הזעקה החלה כבר באותו לילה, הרשת וכלי התקשורת פצחו במחאה (גם במגזר הכללי, אם כי במינון נמוך בהרבה מהמצופה. לו רק היה הנער בן לעדה האתיופית או ממוצא ערבי…), עם בוקר הצטרפו גם הפוליטיקאים, אפילו חברי הכנסת של מר"צ דרשו תשובות מהמפכ"ל ומהשר לביטחון פנים.

עכשיו נעצור לרגע ונניח שאנחנו חיים במדינה נורמלית עם משטרה מתוקנת. באופן טבעי, היה דובר המשטרה מפרסם הודעת התנצלות כנה, מודיע שהשוטרים המדוברים יוזמנו לתחקור על התנהלותם באירוע ואם היה לו גם חוש תקשורתי מינימאלי, היה דואג לביקור מהיר של בכירי המשטרה בבית הנער, למפגש פיוס וריצוי.

בשלב זה נקיץ מהחלום למציאות האומללה, בה דובר המשטרה מתייחס לאירוע בשעות הצהריים באמצעות שקר משולש, ומוסיף חטא על פשע בהשמצה של הציבור החרדי בכלל והנער האומלל והמוכה בפרט.

לפי הדובר, השוטרים שהגיעו למקום הותקפו באבנים וחפצים אחרים, הנער תקף שוטרת והתנגד למעצר והשוטרים בסך הכל הגיבו לסיטואציה – עד שנודע להם מצבו הרפואי של הנער והוא שוחרר…

לצערו של הדובר, בתוך יממה התפרסם תיעוד נוסף שמתחיל עוד לפני האירוע עצמו וחושף את שקרי המשטרה בזה אחר זה – ראשית, לא הושלך על כוח המשטרה מאומה, לא בלוקים ואפילו לא פקקים. שנית, הנער לא תקף את השוטרת, למעשה היא זו שפצחה בתגרה אתו. ושלישי ואחרון, מצבו הרפואי של הנער נודע לשוטרים כבר בשעת מעשה, בתיעודים נשמעים שוב ושוב עוברים ושבים מסבירים לשוטרים כי הנער לוקה בנפשו. לשווא.

במקום לתקן את תגובתה באופן מידי, נהגה המשטרה בצביעות שוב, כששלחה שני נציגים פורמאליים ל'שיח סוד' כדי לפגוש את הנהלת המוסד (הוריו של הנער המוכה והוא עצמו לא זומנו לפגישה, משום מה) ולהבטיח להם הרים וגבעות.

למרבה הבושה, לא נשמעה שום התנצלות בביקור זה, לא זו אף זו, דובר המשטרה החצוף הוציא לאחר הפגישה הודעה שחוזרת על השקר כביכול הנער הוא זה שתקף שוטרת. כשהפעם משתמע כאילו גם אנשי 'שיח סוד' הסכימו לטענה הזו… מיותר לציין שלא דובים ולא זבובים.

אז נכון, השר לביטחון פנים גלעד ארדן שיגר תגובה מגומגמת לאחר יממה ובה הבטיח שבכוונתו לעקוב ולוודא אישית שמשטרת ישראל תבצע בדיקה מעמיקה להתנהלות השוטרים באירוע, ושהלקחים יופקו במלואם. אבל על פניו מדובר במילים ריקות מתוכן, ותעיד על כך העובדה שנכון לשעת כתיבת השורות (שישה ימים לאחר האירוע המחפיר) לא הודיעה המשטרה ולו על זימונו של אחד המעורבים לבירור מעמיק או בדיקה. כמה זמן לוקח לתחקר אירוע כה בסיסי? והרי לא מדובר כאן במבצע חשאי של מעצר פושע באזור עוין.

ידע כל שוטר אלים ותדע משטרת ישראל, כי תם עידן בו ניתן להכות חרדים בשביל הכיף ולנמק לקונית שהם "תקפו שוטרים", הציבור החרדי אינו שק חבטות לשוטרים אלימים וכל מקרה שכזה יוצף שוב ושוב בכל האמצעים עד למיצוי הדין. לא נניח ולא נשקוט עד להרחקתם המלאה והסופית של השוטרים המעורבים בהכאת הנער ממשטרת ישראל. למען יראו וייראו.

2 תגובות
  1. איך ידע כל שוטר שתם עידן?

    הרי בינתיים לא קרה כלום, ולא יקרה כלום?

  2. לא תם עידן ולא בטיח

השארת תגובה