ראש העיר הגיע לשבת עם ראש הישיבה

רמי גרינברג עם יוצאי חברון
רמי גרינברג עם יוצאי חברון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג השתתף השבת במעמד מיוחד שערכו קהילות יוצאי חברון בעיר לרגל בואו של ראש ישיבת חברון רבי יוסף חברוני לשבות בעיר פתח תקווה לקראת חג מתן תורה.

ראש העיר שהוזמן ע"י ראש הישיבה, התקבל בחמימות רבה לסעודה שלישית בה השתתפו כלל הבוגרים יחד הרב חברוני. עשרות הבוגרים רקדו ושרו לכבודו של ראש העיר ולאחר מכן כיבד אותו ראש הישיבה לשאת דברים. בנאומו אמר גרינברג כי זהו "כבוד וזכות גדולה לעיר פתח תקווה שראש הישיבה הגיע להתארח בעיר, וזו זכות יותר גדולה שיש בעיר קהילות פורחות ומשגשגות של יוצאי ישיבת חברון".

גרינברג אמר כי "מעבר לזה שמדובר בציבור של אברכים ורבנים שהוגים ועמלים בתורה, לא פחות חשוב מכך – מדובר בציבור שמתייחד בבין אדם לחבירו, באנשים של שלום, של קירוב ואהבת הזולת, כפי שראש הישיבה כבר אמר".

ראש העיר אמר כי הוא משתומם לא פעם מהקשר והדאגה של ראשי ישיבת חברון לתלמידים הבוגרים גם שנים רבות אחרי שסיימו ללמוד בישיבה.

גרינברג ציין כי הוא עומד בקשר אישי רצוף גם עם ראש ישיבת חברון רבי דוד כהן, וציין כי אף נפגש עימו בעת שהגיע לעיר לאחרונה.

בסיום דבריו אמר ראש העיר כי בתי הכנסת של יוצאי חברון בעיר ימשיכו להיבנות ולשגשג הלאה. וכפי שהיה מאז תחילת כהונתו כראש עיר, דלתו תמיד תהיה פתוחה לציבור בוגרי ישיבת חברון ולכל הקהלים השונים בעיר.

לפניו נשא דברים רבי יוסף חברוני, שסיפר על הקשר העמוק בין ישיבת חברון לעיר פתח תקווה עוד מאז שחשבו להעביר את הישיבה לעיר ועד היום שתלמידי ובוגרי הישיבה מפריחים את העיר בבתי כניסות ומדרשות חדשים. ראש הישיבה הרחיב על הייחודיות של ישיבות חברון כבית מדרש לבין אדם לחבירו וריבוי השלום בכל מקום שתלמידיו דורכים בו.

לדברי ראש הישיבה, תלמידי ישיבת חברון בורחים ממחלוקת כמו מאש, הם אנשי השלום והאחדות בכל מקום, והעיר פתח תקווה זכתה להפוך להם לבית, והם מזכים את העיר פתח תקווה באווירה הטובה של אחדות ושלום עם כולם.

ראש הישיבה אף ציין שהוא לא מבין את אלו המשמיצים את ראש העיר. לדבריו, "ההשמצות אינם נובעים ממניעים טהורים של דאגה לככל הציבור".

לסיום איחל ראש הישיבה לרמי גרינברג שימשיך הלאה לנהל את העיר עוד שנים ארוכות, על פי דרכו, בטוב טעם ובשיקול הדעת הנכון שלו.

לאחר מכן, כשעזב ראש העיר את הארוע, הביע ראש הישיבה בפני תלמידיו את התפעלותו מאישיותו של ראש העיר, ומהתנהגותו ודרכו היחודית ובקשר הנבנה בינו לבין הקהילות השונות תוך עמידה על הצרכים עד לפרטים הקטנים, ללא תיווך של עסקנים פוליטיים.

לנוכח הידוק הקשרים ותמיכת ראש הישיבה בראש העיר של פתח תקווה רמי גרינברג, אמרו גורמים בקהילת יוצאי חברון כי בניגוד לקבוצות אחרות בציבור הליטאי בעיר שחושבים שניתן להגיע לאי אילו הישגים ע"י מלחמות שליטה ופוליטיקה קטנה, קהילת חברון בהשראת מנהיגיה הרוחניים, מתנהלים באווירה של אחדות וקירוב, כהמשך ישיר לחינוך בבית המדרש של ישיבת חברון לדורותיה. באופן כזה, אומרים הגורמים מצליחים להגיע להישגים בכל התחומים.

מנגד, גורמים במפלגת דגל התורה המקורבים לרב רוזן מתחו ביקורת חריפה על התנהלותם של קהילות חברון שמתנהלים בצורה עצמאית ולדבריהם גורמים נזק אדיר לציבור החרדי בעיר פתח תקווה. לדבריהם, מוסדות המפלגה ייתכנסו בימים הקרובים ויחליטו על צעדים משמעותיים.

השארת תגובה