דור חמישי של הסלולרי- השימוש יכול לגרום לכוויות?

Electronics. Laptop, mobile phone and tablet pc. 3d
Electronics. Laptop, mobile phone and tablet pc. 3d
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

התמונה פורסמה בעיתון בספרד למהגרים מאנגליה.
 הפנסיונר בקוסטה דל סול נכווה ברגליו מהדור חמישי, כפי שפורסם בעיתון בספרד. כוויות מדור חמישי זה בדיוק הדבר שממנו מזהיר ד"ר ניל קוסטר במאמר שפירסם עם קולגה. ניל קוסטר בנה את מערכת החשיפה לקרינה ששימשה במחקר של ממשלת ארה"ב על קרינת הסלולר – המחקר הגדול שמצא "עדות ברורה" לפעילות סרטנית מקרינה בלתי מייננת. הקרן של קוסטר, קרן ITIS מקבלת מימון מחברות סלולריות רבות. המאמר של ניל קוסטר וקולגה אומר שיש נזק קבוע לרקמה מחימום, שיכול לקרות אפילו מחשיפות קצרות לגלים מילימטרים של דור חמישי עם פעימות – הפעימות החוזרות יכולות לגרום חימום מקומי מהיר.

קוסטר וקולגה אומרים שיש צורך בתקני בטיחות חדשים לסוג זה של סיכונים בריאותיים מהטכנולוגיה החדשה.

"הדור החמישי מעוצב כמערכת תקשורת עם תפוצה בכל מקום, כמו פס רחב גבוה של נתוני הנייד, תקשורת ממכונה למכונה בזמן אמת (מכוניות אוטונומיות לדוגמא) והאינטרנט של הדברים. חשיפה לתדרי רדיו ממכשירים אלחוטיים למתקנים גדולים יותר של רדאר וציוד רפואי יכולה להביא לעלייה בטמפרטורה של הגוף או לגרום לעליות מקומיות של טמפרטורה במקום מסוים בגוף, עם פוטנציאל להשפעות בריאותיות.

הספים לתדרים מעל 10 מגה הרץ בהנחיות הנוכחיות (ICNIRP 1998, IEEE 2005, 2010) מיועדים להגביל חימום רקמה. אבל פולסים קצרים יכולים להוביל לתנודות משמעותיות של הטמפרטורה. הם יכולים להחריף בתדרים גבוהים (מעל 10 ג'יגה הרץ, יסודי עבור הדור החמישי) היכן שעומק חדירה שטחי מוביל לחימום אינטנסיבי ועלייה חדה ומהירה בטמפרטורה. מכשירים אלחוטיים שפועלים ביותר מ- 10 ג'יגה הרץ יכולים לשדר נתונים בפרצים של כמה מילי שניות עד שניות. גם כשערכי ממוצע של צפיפות עוצמה של זמן ושטח נמצאים בתוך גבולות הבטיחות לחשיפה מתמשכת, פרצי האנרגיה האלה יכולים להוביל לקפיצות משמעותיות קצרות בטמפרטורה בעור של אנשים חשופים".

למאמר של ד"ר ניל קוסטר :

השארת תגובה