ירושלים: מרכז נופש והחלמה 'יד שרה'

מעון יום שיקומי יד שרה
מעון יום שיקומי יד שרה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עיריית ירושלים אישרה הקמת מרכז נופשון והחלמה שיקומית לעמותת "יד שרה" מרכז ייחודי שישרת את תושבי ירושלים והסביבה

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיריית ירושלים אישרה הקמת מרכז ייחודי ליד שרה, ברחוב ירמיהו.

מרכז ההחלמה אשר ישרת את תושבי ירושלים והסביבה, יתמוך בהליך השיקום, ויספק תנאי החלמה עם פעילות בריאה, פיקוח תזונתי ושהיה בתנאי החלמה מלאים והבראה שיאפשרו חזרה לקהילה, למשפחה ולסביבה הטבעית.

הבניין שייבנה יהיה בגובה 15 קומות מעל קומת קרקע ויכלול גלריה ושלושה מרתפי חנייה. היקף השטחים לבינוי עומד על כ- 27,000 מ"ר.

הבינוי יכלול מסחר בקומת הקרקע לכיוון רחוב ירמיהו, כאשר לאורך המסחר מתוכננת ארקדה (מעבר המקורה ברצף של קשתות הנתמכים בעמודים).

הכניסה הראשית למבנה תהיה מהחזית הצפונית קדמית מרחוב ירמיהו, כאשר בחזית הדרומית מוצע פיתוח רחבת דק עם גינון וספסלים ומעבר למרכז אזורי להשאלת ציוד רפואי ושיקומי.

המרכז הייחודי יכלול אולם תצוגה, מרכז שיקום נכים, מרכז תשושים, חללי טיפול, חללי תעסוקה, בריכה טיפולית משולבת, חללי מסחר, אולם תפילה, אולם הסעדה, ועוד.

ראש-העיר ירושלים, משה ליאון: "עיריית ירושלים מברכת על הקמת מרכז ההחלמה הייחודי של ארגון יד שרה בירושלים. ארגון יד שרה דואג כבר למעלה מארבעים שנה, לאיכות חיי האדם המתמודד עם קשיים תפקודיים ומעניק לו מערך שירותים רחבים הכוללים מענים לאוכלוסיות שונות, גילאים שונים ולצרכים מיוחדים ואנו מודים לו על פעילותו החשובה והמבורכת".

הרב אורי לופוליאנסקי: "אנו מודים על הזכות לתמוך ולסייע לקהילה. המרכז הייחודי החדש והמתקדם של יד שרה ימשיך, בעזרת השם, לשרת את תושבי ירושלים והסביבה, לשיפור איכות החיים של האדם בקהילה".

השארת תגובה