יחס אכזרי ומשפיל: דור 5 בסלולר

ארגון PACE לאנרגיה נקייה, שיש לו מעמד מיוחד באו"ם, שלח מכתב למועצת זכויות אדם של האו"ם בעניין סכנת הדור החמישי: דור 5 בסלולר מהווה יחס אכזרי, בלתי אנושי ומשפיל מתוקף החלטה 39/46

אנטנה סלולארית
אנטנה סלולארית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ב-1954 יסדה תעשיית הטבק את הגוף הידוע כיום בשמו 'המועצה לחקר הטבק' (the Council for Tobacco Research). ארגון זה מימן מאות חוקרים בלתי-תלויים-כביכול, שפרסמו אלפי מחקרים עם ביקורות עמיתים שמטרתם היתה, כפי שאנו יודעים כיום, לייצר ויכוח וספק לגבי הקשר הסיבתי בין עישון לבין קשת רחבה של מחלות חמורות.

הם השתמשו בטיעונים שהתיימרו להיות "מדעיים", אף שהאנשים שהיו בלב-ליבה של תעשיית הטבק ידעו כבר ב-1950 שהמוצר שלהם מסוכן. ב-1969 נכתב במכתב פנימי שהועבר בתוך התעשייה של פירמת טבק מובילה: "הספק הוא המוצר שלנו".

טכניקות אלה נמצאות בשימוש נרחב כיום ע"י חברות הטלקום. ההקבלה בינן לבין חברות הטבק היא מרשימה, אף שהטקטיקות השתפרו עם הזמן באמצעות תועמלנות בלתי נלאית.

עם זאת, בנקודה זו ההקבלה בין תעשיות הטבק והטלקום מסתיימת. לקרינה אלקטרומגנטית (להלן: אלמ"ג) אין ריח ואי אפשר לראותה. היא נמצאת בכל מקום, לא ניתן להימלט ממנה, ולכן ההשלכות של מדע מוטה בהקשרה, בשילוב טבעה הבלתי-מוחשי, הרבה יותר חתרניות ומרחיקות לכת.

ד"ר ריצ'רד הורטון, עורך הירחון לנסט, לאחר סימפוזיון שנערך באפריל 2015 בנושא המהימנות של מחקר רפואי, כתב: "הרבה ממה שמתפרסם הוא שגוי… הטיעון נגד המדע הוא ברור: חלק ניכר מהספרות המדעית, אולי מחציתה, עלול להיות פשוט בלתי נכון. מחקרים עם מדגמים קטנים, אפקטים זעירים, אנליזות מחקריות נטולות תוקף, וניגודי אינטרסים בוטים […] המדע עשה תפנית לעבר החשיכה".

לדוגמא, פרופ' אמריטוס הנרי לאי, ביוטכנולוג מוביל באוניברסיטת וושינגטון, שהפיק עבודה פורצת דרך על האפקטים של קרינה ברמות נמוכות על ה-DNA, מצא עצמו עומד בפני מאמצים בקנה מידה רחב לבטל את תוקף ממצאי המחקר שלו שהתפרסם ב-1995.
במזכר פנימי של חברת מוטורולה שהודלף להוצאה לאור מדעית, מוטורולה מתארת את תוכניתה להילחם במחקרו ולערער על תוצאותיו.

לאחר שקיבל מימון מהתעשייה למחקר מתמשך מתכנית המחקר של הטכנולוגיה האלחוטית (WTR), פרופ' לאי כתב במכתב פתוח ל-MICROWAVE NEWS שאלה בדבר ההגבלות שהוטלו על מחקריו ע"י המממנים. בשלב זה, ראש ה-WTR ביקש מנשיא אוניברסיטת וושינגטון לפטר את פרופ' לאי, אך נענה בסירוב.

פרופ' לאי אומר שללא מימון ממשלתי, רוב המחקר המדעי ממומן על ידי תעשייה פרטית ו"אתה לא נושך את היד שמאכילה אותך. הלחץ הוא מרשים מאוד".

ב-2006, כשעמד בפני מחקרים סותרים, פרופ' לאי ערך אנליזה של 326 מחקרים על קרינת טלפונים סלולריים שנערכו בין 1990 ל-2006, וכן בדק מהיכן הגיע המימון שלהם.

הוא מצא ש-56% מ-326 המחקרים הראו השפעות ביולוגיות מקרינה בתדרי רדיו ו-44% הראו שלא היו השפעות כאלה. אך כשהתבונן במי שמימן את המחקרים, גילה ש-73% מהמחקרים שמומנו עצמאית מצאו השפעה, לעומת 27% בלבד שמצאו השפעה מאלו שמומנו ע"י התעשייה.

למרות המשתקף במיינסטרים, לקרינה אלחוטית יש אפקטים ביולוגיים וזה אינו נושא לוויכוח. עובדה זו הוכחה כבר לפני למעלה מ-60 שנה כשמחלקת ההגנה של ארה"ב בחנה את ההשפעה של קרינת אלמ"ג על בעלי חיים ואנשים במגוון של תנאים שונים [7]. יש למעלה מ-10,000 מחקרים עם ביקורת עמיתים לגבי האפקטים הבריאותיים של קרינה אלמ"ג ובהם עדויות מוצקות לטבעה המצטבר ולאי-ההפיכות של חלק מהשפעותיה, ביניהן נוירולוגיות/נוירופסיכיאטריות, וכן בתחום הפוריות, בריאות הלב, מוטציות ב-DNA, ואפקטים הורמונליים. יש השפעות העשויות להשפיע על האבולוציה של המין האנושי.

בבני אדם יש עדות ברורה לכך שקרינה אלמ"ג גורמת לא רק לסרטן אלא לקשת רחבה של תחלואה מגבילה כולל לקות קוגניטיבית, הפרעות למידה וזיכרון, נזק נוירולוגי, הפלות, תנועתיות ואיכות זרע ירודה, השמנה, סוכרת, טינטון באוזניים, השפעות על תחושת הבריאות הכללית, שינויים בקצב הלב, ומחלות קרדיו-וסקולריות. ברמה התאית, קרינה אלמ"ג גורמת שינויים במטבוליזם ובהתפתחות תאי גזע, בביטוי גנים וחלבונים, עלייה ברדיקלים חופשיים, מתח חימצוני ונזק לדנ"א.

האפקטים בילדים חשובים והם כוללים חלק מהאפקטים שנמנו לעיל בתוספת אוטיזם, הפרעות קשב וריכוז היפראקטיביות (ADHD) ואסתמה.

לקרינה אלמ"ג יש אפקטים מיידיים על אספקטים מסוימים של הביולוגיה. אלה עשויים להתבטא מהר יותר אצל אנשים הסובלים מרגישות לקרינה (ES) או מרגישות-יתר לקרינה (EHS). אם כי אלו אינם מונחים רפואיים, הם מתייחסים לעד 13% מהאוכלוסייה ברחבי העולם, שגילו מה הגורם לחוליים למרות אי-האמון שרוחשים לכך רבים מהסובבים. רבים מהאנשים האלו אינם יכולים לעבוד, הם חסרי בית, או שהתאבדו כיוון שלא היה להם שום מקום להתחבא בו מפני הקרינה.

ההשפעה של טכנולוגיות טלקום על בני אדם ועל סביבתם מעולם לא נבדקה לפני הפריסה הגלובאלית של כל דור שלה. אנשים מבוגרים כמו גם ילדיהם שימשו כשפני ניסוי ללא יידוע או הסכמה מדעת. אדרבה, הציבור הוטעה במתכוון. אינטרסים כלכליים הועדפו על פני עקרון הזהירות המונעת וגישות זהירות.

אין אפשרות לבחור להישאר מחוץ לפריסה הזאת. עם הופעת 5G, כולם ללא יוצא מן הכלל מוקרנים במינונים שרק הולכים וגדלים.

אלו האחראים לפקח על תעשייה זו כולל ארגון הבריאות העולמי, US FEDERAL COMMUNICATINNS COMMISION, וגופים לאומיים ובינלאומיים אחרים, מעולם לא יזמו פעולות ליידוע הציבור בדבר סכנות קרינת הרדיו. במקום זאת הם הגנו על האינטרסים של התעשייה, תוך התעלמות מוחלטת מהפן הבריאותי.

קבוצות עבודה שהתמקדו בהשפעות הבריאותיות של EMR הן הגופים איקנירפ (ICNIRP), הוועדה המדעית לסיכוני בריאות חדשים שהתגלו לאחרונה, המכון למהנדסי חשמל ואלקטרוניקה, הוועדה האקלטרוטכנית הבינלאומית, ואיחוד הטלקומוניקציה הבינלאומי, לדוגמא, ואלה לוקים באופן ידוע לשמצה בניגודי אינטרסים ו/או עובדים ישירות עם התעשייה.

למרות ההשלכות החד-משמעיות, התקשורת עדיין מטעה את הציבור באופן פעיל.

כל האלמנטים של ניסוי מדעי שהבאיש נוכחים בעניין זה, בנוסף לרווח ולמניע של רצון לכיסוי מבחינת אחריות משפטית. אינטרסים כלכליים ששוויים כיום מעל 3.4 טריליון $ גברו על בריאות הציבור.

כדי לפרוס 5G, לא רק שיהיה צורך להגדיל את צפיפות האנטנות פי 5 בממוצע לכל הפחות, אלא שתקני ICNIRP לקרינה יצטרכו לגדול ב-40%-30% כדי שהפריסה תתאפשר מבחינה טכנולוגית.

בכך לא יהיה די כדי להבטיח כיסוי טוטאלי של 5G, ולכן אלפי לוויינים סמוכי קרקע (LEO – LOW EARTH ORBIT) יקרינו אותות מלמעלה. מכאן משתמעות השפעות קרינה לא רק לבריאותנו אלא גם לאטמוספירה של כדור הארץ. הלוויינים נמוכי השיוט יפלטו אותות מאופננים ברשתות 5G ויתקיימו לצד דורות קודמים של טכנולוגיה אלחוטית, אבל שלא כמותם, יפלטו גלים מילימטרים ברמות קרינה אלמ"ג הגבוהים פי עשרות אלפי פעמים מאלה הקיימות כיום. הרעיון שהגוף האנושי יכול לסבול קרינה 5G מבוסס על ההנחה השגויה שספיגה רדודה על ידי העור אינה מזיקה.

כששדה אלמ"ג רגיל נכנס לגוף הוא גורם למטענים חשמליים לנוע ולזרום. אך כשפולסים בגלים קצרים בצורה קיצונית נכנסים לגוף, הזרמים הנעים עצמם הופכים לאנטנות קטנות החוזרות ומשדרות את השדה האלמ"ג ושולחים אותו עמוק יותר לתוך הגוף. הם הופכים משמעותיים יותר כשהכוח או הפאזה של הגלים משתנים במהירות, וסביר ש-G5 יעשה את שני אלה.

חדירה רדודה של גלים מילימטריים מהווה גם היא סכנה במיוחד לעיניים ולעור, כמו גם ליצורים קטנים מאוד. מחקרים עם ביקורת עמיתים שיצאו לאור לאחרונה מנבאים כוויות עור תרמיות בבני אדם מ-5G וספיגה רזוננטית על יד חרקים, הסופגים הרבה יותר קרינה באורכי גל מילימטריים מאשר באורכי הגל הנמצאים בשימוש כעת.

כיוון שאוכלוסיות של חרקים מעופפים פחתו ב-80%-75% מאז 1989, בערך באותו זמן שבו נפרסו רשתות הסלולר המוקדמות, לקרינת 5G עלולות להיות השלכות קטסטרופליות.

PACE מאמינה ש-5G מפרה למעלה מ-15 הסכמים, חוזים והמלצות בינלאומיים כולל סעיף 7 של הברית הבינלאומית בדבר זכויות אזרחיות ופוליטיות, הנגזרת מקוד נירנברג מ-1974.

פריסת G5 גם מפרה את הצהרת הלסינקי מ-1964 ותיקוניה, כמו גם הנחיות בינלאומיות שתורגמו לחוקים במדינות שונות.

מקור

תגובה אחת
  1. כל הכבוד על חשיפת המידע, מי שמעוניין בסרט מתורגם בנושא שיחפש ביו טיוב 5 g נקודת ההכחדה.

השארת תגובה