נתניהו ואיימן עודה נפגשו: דנו במצב המגזר הערבי

לאחר אמירתו ביום הבחירות, נפגש היום ראש הממשלה בנימין נתניהו עם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה ושוחח עמו על שורת נושאים ■ "הגעתי לכאן היום עם אחריות גדולה, כמי שמייצג את המיעוט הגדול במדינה"

איימן עודה. צילום: פייסבוק
איימן עודה. צילום: פייסבוק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום בלשכת ראש הממשלה בירושלים עם ראש הרשימה המשותפת חבר הכנסת איימן עודה. בשיחה דנו השניים בקידום החברתי והכלכלי של האזרחים הערבים בישראל. ראש הממשלה ציין את ההשקעות הרבות בשטח חשוב זה בשש השנים האחרונות ע"י הממשלות שעמד בראשן.

בד בבד ציין ראש הממשלה נתניהו את הצורך להמשיך ולצמצם את הפערים בחברה הישראלית. נתניהו הציע קיום דיאלוג מסודר בין צוות ממשלתי שיכלול את השרים הרלוונטיים ובין חברי הכנסת הערבים במטרה לגבש תכנית חברתית-כלכלית בהסכמה רחבה ככל האפשר.

עודה אמר לאחר הפגישה כי "הגעתי לכאן היום עם אחריות גדולה, כמי שמייצג את המיעוט הגדול במדינה, מיעוט שכחלק מטקטיקת בחירות בזויה, ראש הממשלה בחר להסית כנגדו וכנגד עצם אזרחותו". לדבריו, במהלך הפגישה עלה גם נושא התעסוקה בציבור הערבי שם שיעורי האבטלה גבוהים מהרגיל.

"הצגתי לראש הממשלה תוכנית מפורטת לרפורמת תכנון מקיפה בישובים הערבים", הוסיף עודה. "יחד עם דרישה ברורה לעצור לאלתר את כל הריסות הבתים, ולפתוח בהידברות מול האזרחים במטרה למצוא פתרונות אמיתיים וחוקיים למצוקת הדיור ולהכרה בכפרים הלא מוכרים".

בהתייחסו לסוגיית המו"מ המדיני התקוע אמר עודה כי "עם הממשלה הנוכחית נראה שכל ניסיון לדון בסיום הכיבוש ובחתירה לשלום צודק, נראית יותר כאתנחתא קומית, כפי שהיה במליאת הכנסת בעת השבעת הממשלה, ולא כדיאלוג שיכול להניב פירות אמיתיים. אך מתוקף תפקידי חשתי חובה לחזור ולומר לראש הממשלה שהעם הפלסטיני זכאי לחירות ולמקום תחת השמש ויחד עם זאת ששלום צודק הוא אינטרס של כלל האזרחים בישראל, ערבים ויהודים כאחד".

 

השארת תגובה