תמיכה משמאל: ח"כ ממרצ פנה למפכ"ל בגין סרטון ההתעללות

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ח״כ אילן גילאון (מרצ) פנה בעקבות מקרה הכאת הנער עם האוטיזם בירושלים על ידי שוטרים למפכ״ל וקרא לו לחקור את האירוע. כמו כן, ביקש ח״כ גילאון התייחסות לצעדים שנוקטת משטרת ישראל בהתמודדותם עם אנשים עם מוגבלויות, בהמשך לדוח מבקר המדינה בנושא: ״תוכן הסרטון מדאיג והתמונות מזעזעות ומעלות חשד כבד כי הופעל כוח בלתי סביר, תוך כדי התעלמות מוחלטת ממוגבלותו של האזרח. אני קורא לכם לחקור את המקרה ולהפנותו לחקירת מח״ש. למשפחתו של הבחור כמו גם לציבור כולו, מגיעות תשובות על התנהלות שנראית שערורייתית, אלימה וחסרת פרופורציות.

הכשל המערכתי של משטרת ישראל בהתמודדות עם אנשים עם מוגבלויות דורש טיפול שורש מיידי ועמוק. אבקש לדעת באילו צעדים אתה נוקט כדי לתקן את הליקויים שהתריע עליהם מבקר המדינה.״.

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) : ‏אלימות משטרתית היא איום על הדמוקרטיה והיא תמיד מופנית קודם כלפי מוחלשים, מיעוטים, חסרי קול. פונה הבוקר למפכ״ל המשטרה בדרישה לחקור את המקרה ברצינות, למצות את הדין ובעיקר להסיק מסקנות עומק ורוחב להתנהלות המשטרה מול אזרחים

‏סגן שר החינוך מאיר פרוש : "הצפיה בתיעוד האלימות הקשה שספג היא בלתי נסבלת והשנאה וחוסר האנושיות שמפגינים השוטרים היא מתחת להבנת בן אנוש. אני דורש ממפכ"ל המשטרה ומהשר לבטחון פנים למצות את הדין באופן מידי עם האחראים לפשע

ברוך מרזל : ‏שכונת מקור ברוך. ע"פ עדי ראיה, לא הייתה במקום שום הפגנה, אלא מהומה קלה של ילדים מול שוטרים על פירוק מדורה…. הנורא בכל הסיפור, שעשרות אזרחים צועקים לשוטרים שהנער מוגבל בשכלו.. והם לא עצרו לשניה להביט בפניו.