למי מתאים תואר בכלכלה עם שוק ההון?

אם המטרה היא הגדלה של ההכנסה החודשית, ייתכן שקורס בסיסי יענה על דרישותיכם. אבל אם שוק ההון זורם בדמכם, דעו כי כיום דרישת הסף הינה תואר ראשון בתחום

פיננסים
פיננסים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מהם לימודי שוק ההון?

ניתן לחלק את שוק ההון לשני שווקי משנה: שוק המניות ושוק אגרות החוב, כאשר מדובר בקנייה ומכירה של ניירות ערך למטרת רווח. לימודי שוק ההון נעים על גבי ציר בן שני קטבים – בקצה האחד, מדריכים אינטרנטיים בסיסיים שילמדו את המעוניינים כיצד לסחור בבורסה דרך מעקב אחר המניה, במטרה להגדיל את הכנסת החודשית. בתווך נמצאים לימודי תעודה בני מספר חודשים, המלמדים מושגי יסוד חיוניים: מהי הבורסה, כיצד סוחרים בה ובאילו כלים, מהן שיטות ההשקעה השונות, מיהם השחקנים במגרש ההשקעות (בנקים, סוכנויות ביטוח, בתי השקעות, קרנות פנסיה וכיוב'). לימודים אלה לרוב מכשירים את הלומדים למקצוע ספציפי כגון שיווק משכנתאות או ייעוץ פנסיוני, והיקפם נע בין 24 שעות ועד לתכניות בנות 700 שעות לימוד. הלימודים המתקדמים והמעמיקים ביותר הם לימודי תואר בשוק ההון, או אלה המשולבים עם תואר אקדמי רלוונטי כגון תואר ראשון בכלכלה.

היתרונות שבשילוב לימודי שוק ההון עם תואר ראשון בכלכלה

שילוב לימודי שוק ההון כחלק מלימודי כלכלה, מקנה לתלמידיo הבנה של המושגים הרלוונטיים ומעניק להם את הרקע התיאורטי הנדרש כהכנה למבחני הרשות לניירות ערך, המעניקים למסיימים אותם בהצלחה רישיון לעסוק בייעוץ השקעות, ניהול תיקים וייעוץ פנסיוני. במקביל, מציעה ההתמחות ללומדים בה הרבה יותר מכך: במסגרת הלימודים נחשפים הסטודנטים לא רק לתיאוריות המודרניות והמתקדמות ביותר כיום, כי אם גם להיבטים המעשיים של הלימודים, באופן שמכשיר אותם לקראת השתלבות בשוק ההון עם סיום התואר.

הלימודים המעשיים והממשקים עם עולם שוק ההון מתבצעים במספר אופנים:

  • הרצאות אורח
  • שלל שיתופי פעולה יצירתיים עם בתי השקעות ושחקנים ראשיים נוספים בשוק ההשקעות
  • הכשרה מעשית – מסלולי התמחות ייחודיים במהלכם צוברים הסטודנטים ניסיון עוד בטרם סיום לימודיהם
  • ליווי ומנטורינג של סטודנטים על ידי בכירים בבתי ההשקעות השונים, דבר העשוי לשמש בהמשך כשער כניסה לארגונים הללו עבור הסטודנטים המתאימים

למי מתאים השילוב של תואר בכלכלה עם שוק ההון?

איך תדעו מהי תכנית הלימודים העדיפה עבורכם? כפי שציינו בתחילת המאמר, לימודי שוק ההון נעים בין לימודים בסיסיים ביותר ועד ללימודים מעמיקים בתחום, שבסופם על הסטודנט לעבור בחינות של הרשות לניירות ערך.

אם המטרה העומדת לנגד עיניכם היא אכן הגדלה של ההכנסה החודשית, ייתכן שקורס בסיסי יענה על דרישותיכם. אבל אם שוק ההון זורם בדמכם ואתם רואים את עצמכם משתלבים בהמשך באחד מהמוסדות הפיננסיים האיכותיים, כדוגמת בנקים, חברות אשראי, בתי השקעות וכיוב', דעו כי כיום דרישת הסף הינה תואר ראשון בתחום. כאשר לימודי שוק ההון משולבים עם תואר בכלכלה וניהול, הכלים שתואר כזה מקנה לכם יאפשרו לכם להתברג בעמדות ניהול, באגפי כספים ובמחלקות הכלכליות של פירמות עסקיות מובילות.

השארת תגובה