"דנון וגרינבלט קוראים לסגירת אונר"א"

בצל חשיפת פרטי 'תכנית המאה', מועצת הביטחון קיימה דיון נגד ישראל במהלכו קרא השגריר דנון לסיום המנדט של אונר"א בעוד גרינבלט קרא להכיר בכך שמודל אונר"א נחל כישלון חרוץ

דני דנון צילום: פייסבוק)
דני דנון צילום: פייסבוק)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מועצת הביטחון של האו"ם קיימה היום דיון מיוחד שעסק בפעילות אונר"א, סוכנות הפליטים הפלסטינים של האו"ם.

בפתח הדיון התייחס נציג אונר"א פייר קרהינבוהל למשבר הכלכלי של הסוכנות בשטחי הרשות הפלסטינית ואמר, כי ״אנו זקוקים ל-1.2 מיליארד דולר נוספים בשביל הפעילויות שלנו בשנה הקרובה. אנחנו לא מאמינים שהפליטים הפלסטיניים צריכים להישאר תחת אונר״א בעשורים הבאים ומגיע להם פתרון מדיני ועד אז נמשיך לפעול״.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, אמר בתגובה, כי "כבר שנים שאונר"א מעצימה את בעיית הפליטים במקום לנסות ולפתור אותה תוך כדי אימוץ עמדה פוליטית חד צדדית. בתי הספר של הארגון הוסבו לתשתיות טרור והסתה כאשר מעל האדמה מחולקים ספרי לימוד המכחישים את קיומה של ישראל ומתחת לאדמה נחפרו מנהרות של חמאס״.

דנון הוסיף והאשים, כי ״אונר״א כשלה בשיקום הרצועה והצליחה רק בהסתה נגד מדינת ישראל. המנדט של אונר״א חייב להסתיים ובהקדם״
לדבריו, ״כמו כל ארגון בעולם – תסבירו מה המטרות שלכם וכמה זמן נדרש כדי להשיג אותן. הגיע הזמן לתת תשובות לעולם״, אמר דנון לנציג אונר״א ודרש מחברות המועצה לקבל תשובה תוך שישה חודשים.

ג׳ייסון גרינבלט, שליח האמריקאי למזרח התיכון צידד בעמדת השגריר דנון ואמר, כי ״הגיע הזמן להכיר בעובדה שמודל אונר״א נכשל. לא ניתנה לפלסטינים במחנות פליטים הזדמנות לבנות עתיד והשתמשו בהם ככלי פוליטי. עלינו להעביר את האחריות של שירותי אונר״א לממשלות אחרות וארגונים לא ממשלתיים.״

השארת תגובה