הח"כים מהשמאל נגד ויתורים ב"עסקת המאה"

מה שרואים משם: בעקבות הדיווח כי ישראל נוטה לפשרות במסגרת 'עסקת המאה' שיגבו מחיר מהחקלאות, הח"כים, רוסו, שפע ושוסטר מ'כחול לבן' ו'העבודה' דורשים מהממשלה שלא לפגוע בענף

ביבי וטראמפ
ביבי וטראמפ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בתגובה לחשיפתה של מרב ארלוזורוב ב"הארץ" כי בכוונת ישראל להסכים לוויתורים במסגרת 'עסקת המאה' בכל הקשור לתחומי ענף החקלאות, קוראים חברי שדולת החקלאות והמרחב הכפרי בכנסת הח"כים רם בן-ברק, ח"כ טל רוסו, ח"כ אלון שוסטר וח"כ רם שפע, לממשלת ישראל, שלא לגזול את כבשת הרש ולהנחית במסגרת ההסדר מכת מוות על מגדלי הפירות, ענף החלב ויקבי ישראל.

לדבריהם, משמעות הוויתור על פי פרטי ההסכם הראשוניים היא, שאלפי אנשים בתעשייה, ומאות אלפי בני משפחותיהם, יאבדו את פרנסתם והחקלאות הישראלית תספוג מכה אנושה.

"לחקלאות הישראלית, מעבר להיותה המתקדמת בעולם, ישנן משמעויות נוספות לחיזוקה של מדינת ישראל: חקלאי ישראל שומרים ומעבדים את אדמות המדינה עוד מלפני הקמתה. נטישת האדמות שתיגרם עקב קריסת הענפים תוביל לפגיעה מיידית בביטחון המדינה. ויתורים אלו הינם צעד נוסף בשחיקת מעמד החקלאות וההתיישבות העובדת בישראל, הם מציבים בסכנה את הביטחון התזונתי של אזרחי המדינה, ומאיימים על יכולתם של החקלאים לייצר אספקה סדירה של תוצרת איכותית וטרייה", טוענים מתנגדי היוזמה.

חברי שדולת החקלאות וההתיישבות העובדת דורשים מהממשלה לא להיכנע ללחץ האמריקני, ועומדים על כך שלא תהיה פגיעה נוספת במעמד החקלאים, אשר אינם זוכים להגנות מהמדינה כמקביליהם ביתר העולם המערבי.

השארת תגובה