"אשתמש בחסינות הפרלמנטרית שלי על מנת לחשוף חברות שמנצלות קשישים ואת בעליהן"

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

על רקע חוק החסינות שמקדם ראש הממשלה, כהן הדגישה כעת בנאומה, כי מטרתה האמיתית של החסינות הפרלמנטרית היא לסייע לחברי הכנסת להגן על החלשים ולא כדי לסייע לעצמם לחמוק מן הדין. כמו כן, הקריאה ח״כ כהן מעל בימת הכנסת שמות של כעשרים מהחברות הבולטות ביותר בתחום ניצול הקשישים, כפי שמוכרים למטה המאבק בעושק הקשישים אותו היא מובילה.

אמש (ג') ח"כ מירב כהן (כחול לבן) נשאה את נאומה הראשון מעל בימת הכנסת בו אמרה "בעשור האחרון התפתחה כאן תעשיית ניצול של קשישים, שפגעה כמעט בכל בית בישראל. עשרות אלפי אנשים נפגעו בהיקפים של מאות מיליוני שקלים, וחיים של אינספור משפחות פשוט נהרסו".

עוד הוסיפה, "אני כאן כדי להעביר מסר ברור שכללי המשחק השתנו וכל נוכל או חברה שמרשים לעצמם לנצל חולשה של אנשים מבוגרים או בעלי מוגבלויות יידע שהוא עלול לשלם מחיר יקר. אשתמש בכל הכלים הפרלמנטרים שהבית הזה מעניק לי כדי שיפתחו הליכים משפטיים נגד אותם נוכלים, שהענישה תוחמר והם ימצאו את עצמם מאחורי סורג ובריח, וכן, גם על מנת לחשוף את שמם ואת פרצופם ברבים".

כהן התייחסה בנאומה לנושא החסינות, "לא אהסס להשתמש בחסינות שניתנת לי כחברת כנסת כדי לחשוף את פרצופם האמיתי של הנוכלים. לשיטתי בדיוק לשם כך נועדה החסינות הפרלמנרטית. בואו נזכור, החסינות נועדה על מנת לעזור לנו נבחרי הציבור להגן על החלשים ביותר בחברה הישראלית. זוהי מטרתה".

ח"כ ציינה כי, "במטה המאבק אנחנו מכירים לצערי מעל ל-130 חברות שפיתחו מומחיות בעושק קשישים. הגיעו אלינו תלונות רבות נגד חברות כמו: קנייה בטוחה, פמלי דיל, עסקה דיירקט, קונים ונהנים, גוד סרוויס, קונים פלוס, גרנטי פלוס, איכות לצרכן, קונים נכון, שיווק הזהב, הקש על השש, הר הכסף, משלב פיננסים, לירף, פרימיום גולד, וי אי פי הטבות, מרכז הסחר ועוד ועוד".

בסיום דבריה, ח"כ כהן התרגשה עד דמעות כשהודתה למתנדבים ובעיקר למשפחתה שליוותה אותה לאורך כל הדרך, במיוחד לבעלה יובל, "בזכות השותפות איתך והחברות הגדולה בנינו אני יודעת שאני יכולה להיות גם אמא ואשת משפחה וגם לממש את האמונות והייעוד שלי בחיים. אז תודה על הכל".