בית הדין פסק: האשה נשואה – בנה ממזר

עורכת הדין שהתפרסמה בימים האחרונים כמי שמנעה מאשה לקחת את גיטה במשך שנים ארוכות – דורשת כעת ב'תיק' אחר לפסול קידושי אשה שילדה ממזר

מבואת בית הדין הגדול לשעבר בהיכל שלמה בירושלים. צילום: פייסבוק
מבואת בית הדין הגדול לשעבר בהיכל שלמה בירושלים. צילום: פייסבוק
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ראשיתה של הפרשה באשה שעזבה את בעלה בארה"ב, ועלתה לישראל בלא שקיבלה גט מבעלה. כאן בישראל הרתה האשה וילדה ממזר, פנתה ל"בית הדין" של פרופסור דניאל שפרבר, אשר יחד עם "הרב" חיים אמסלם ועם פרופסור מיכאל אברהם, קבעו שנישואי בני הזוג אינם תקפים. כביכול, עקב פסול לכאורה של אחד מעדי הקידושין, זאת בניגוד לכללי ההלכה המקובלים, ואף ללא שמיעת עדויות פסילה כנדרש.

הפרשה התגלגלה לפתחו של בית הדין הרבני הגדול, בהרכב הדיינים הרב יצחק אלמליח, הרב מיכאל עמוס, והרב מימון נהרי, אשר קבעו פה אחד כי לא ניתן לבטל את הקידושין, וכי האשה עודנה אשת איש, ובנה הנולד הינו ממזר.

כבר עם הגשת הבקשה לבית הדין הרבני, ניסו גורמים שונים המלווים את האשה להפעיל מכבש לחצים כבד על הדיינים לפסוק בניגוד להלכה, זאת באמצעות פרסומים שונים בכלי התקשורת.

כעת מאיימת ב"כ האשה, עורכת הדין בתיה כהנא דרור, לפנות לבג"צ כנגד בית הדין הרבני הגדול.

ראב"ד שערי שלום, הרב פנחס שפירא, שליווה את המקרה, אמר ל"כל הזמן": "יישר כח גדול לדיינים שעמדו בגבורה על משמר ההלכה. אך יחד עם זאת, עצם האפשרות התיאורטית לערער בבג"צ על פסיקת בית הדין הרבני, מוכיחה שוב את הצורך ההכרחי בביסוסם של בתי הדין החרדיים אשר פועלים במנותק מחוקי המדינה, ואינם כפופים כלל לבג"צ".

השארת תגובה